DIVADLÁ
11.00 Tajomný kľúč – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
17.00 Muzikálová Alkana, ukážky z muzikálov – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
19.00 Spiaca krásavica – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Tančiareň – DPOH, Laurinská 21
19.00 Scény z manželského života – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
KINÁ
Spider-man – Aupark Palace, 12.00, 13.00, 14.20, 15.30, 16.45, 18.00, 19.15, 20.30, 23.00; Polus, 11.30, 12.30, 14.00, 15.00, 16.30, 17.30, 19.00, 20.00, 21.30, 22.30
Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia – Aupark Palace, 11.45, 14.45, 17.30, 21.45 aj o 12.30, 15.15, 18.00, 20.45; Polus, 12.10, 15.05, 18.00, 20.55 (slov. dabing), 21.25 (české titulky)
Ťažko zamilovaný – Aupark Palace, 11.30, 14.50, 17.10, 19.30; Polus, 12.05, 14.35, 17.00, 19.25, 21.50
On je veľký, ja som maličká – Aupark Palace, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30; Mladosť, 15.30, 17.30, 20.00; Polus, 19.45, 21.55
Banditi – Aupark Palace, 21.45
Showtime – Aupark Palace, 20.15, 22.15; Polus, 12.05, 14.05, 18.15, 20.15
Wasabi – Aupark Palace, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30; Polus, 11.20, 13.20, 15.20, 17.20, 19.20
Kate a Leopold – Aupark Palace, 12.40, 15.00, 17.30, 20.00; Polus, 18.40, 21.10
Prísaha – Aupark Palace, 22.20
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra – Aupark Palace, 11.00, 13.15, 15.30, 17.45; Polus, 11.40, 14.00, 16.20
Vážka – Aupark Palace, 20.30, 22.40
Čistá duša – Aupark Palace, 21.30
Harry Potter – Aupark Palace, 11.00, 14.15, 17.15; Istota, 14.30
Babí léto – Aupark Palace, 20.15, 22.15; Charlie centrum, 17.00, 18.45
Monsters, a. s., – Aupark Palace, 11.15, 13.15, 15.15
John Q – Aupark Palace, 17.15, 19.40, 22.00; Polus, 16.05, 22.15
Kráľ škorpión – Aupark Palace, 12.15, 14.15, 16.05, 18.00; Polus, 11.45, 13.45, 15.45, 17.45
Úkryt – Aupark Palace, 20.00, 22.30
Amores Perros – Charlie centrum, 17.15, 20.00
Malé katastrofy – Charlie centrum, 18.00
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko – Charlie centrum, 17.00
Kocúr v čižmách na ceste okolo sveta – Charlie centrum, 16.00
Mulholland drive – Charlie centrum, 20.00
Rozpuštěný a vypuštěný – Charlie centrum, 19.30
Stop tínedžerským filmom! Bulšit – Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30
Pianistka – Devín, 19.45
Rebelovia – Odboj, 17.30, 20.00
Pán Prsteňov 1 – Zora, 15.30, 19.00
Bláznivý útek – Istota, 17.30, 20.00
KONCERTY A PODUJATIA
8.00 – 12.00 Výmenné stretnutie zberateľov, mince, medaily, vyznamenania, pohľadnice, telef. karty – SK Nové Mesto, Vajnorská 21
9.00 – 22.00 Juniáles – Líščie údolie (za poliklinikou v Karlovej Vsi)
17.00 Juniáles, čaj o piatej – SK Nové Mesto
19.00 Medzinárodný literárny festival Jána Smreka, poézia a šanzón, Ľubomír Feldek s dcérou Katarínou – V klub, Nám. SNP 12
PRE DETI
9.00 Deň detí s netradičnými športmi – Líščie údolie (za poliklinikou v Karlovej Vsi)
10.00 S deťmi v zoo s denníkom SME a Rádiom Twist – zoo
10.00 Otvorenie areálu hier – areál Štrkovec
10.00 Športový deň detí – Hviezdoslavovo námestie
10.00 Deň bez bariér – Hlavné námestie
11.00 Deťom na celom svete a našej zemi – deň detí a deň otvorených dverí na Forel International Elementary School, Černyševského 8
14.00 Deň detí na kanoe – Karloveská zátoka
13.00 Aupark deťom – Aupark
15.00 MDD, komponovaný program – areál Štrkovec, Drieňová 9
16.00 Deťom k MDD, zábavné popoludnie s klauniádou – záhrada SD Prievoz, Kaštieľska 30
DISKOTÉKY
Disco – DK Lúky, Vígľašská 1
Disco – Elam, Staré grunty
Tequila party – Duna, Radlinského 11
Dramatique: Lacek, Gabanna – U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
Beefeater party – Live Club, Aupark
Disco – Hystéria, Odbojárov 9
Aligator Rock Night – Aligátor, Laurinská 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Essential Selection From Underground Music – Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco – Tatra club, Námestie 1. mája
Disco – Kráter, Vysoká 15
Saturday Night Fever, DJ Puki – Club 39, Staré grunty 51
Swanx party – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Disco – Casey, Botanická 35
Charlies pub is different – Charlies Pub, Špitálska
NEDEĽA 2. JÚN
DIVADLÁ
19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
14.30 Duchovplná rozprávka – Divadlo a.ha., Školská 14
KINÁ
Spider-man – Aupark Palace, 12.00, 13.00, 14.20, 15.30, 16.45, 18.00, 19.15, 20.30, 23.00; Polus, 11.30, 12.30, 14.00, 15.00, 16.30, 17.30, 19.00, 20.00, 21.30, 22.30
Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia – Aupark Palace, 11.45, 14.45, 17.30, 21.45 aj o 12.30, 15.15, 18.00, 20.45; Polus, 12.10, 15.05, 18.00, 20.55 (slov. dabing), 21.25 (české titulky)
Ťažko zamilovaný – Aupark Palace, 11.30, 14.50, 17.10, 19.30; Polus, 12.05, 14.35, 17.00, 19.25, 21.50
On je veľký, ja som maličká – Aupark Palace, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30; Mladosť, 15.30, 17.30, 20.00; Polus, 19.45, 21.55
Banditi – Aupark Palace, 21.45
Showtime – Aupark Palace, 20.15, 22.15; Polus, 12.05, 14.05, 18.15, 20.15
Wasabi – Aupark Palace, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30; Polus, 11.20, 13.20, 15.20, 17.20, 19.20
Kate a Leopold – Aupark Palace, 12.40, 15.00, 17.30, 20.00; Polus, 18.40, 21.10
Prísaha – Aupark Palace, 22.20
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra – Aupark Palace, 11.00, 13.15, 15.30, 17.45; Polus, 11.40, 14.00, 16.20
Vážka – Aupark Palace, 20.30, 22.40
Čistá duša – Aupark Palace, 21.30
Harry Potter – Aupark Palace, 11.00, 14.15, 17.15
Babí léto – Aupark Palace, 20.15, 22.15; Charlie centrum, 17.00, 18.45
Monsters, a. s., – Aupark Palace, 11.15, 13.15, 15.15; Istota, 10.00, 15.00
John Q – Aupark Palace, 17.15, 19.40, 22.00; Polus, 16.05, 22.15
Kráľ škorpión – Aupark Palace, 12.15, 14.15, 16.05, 18.00; Polus, 11.45, 13.45, 15.45, 17.45
Úkryt – Aupark Palace, 20.00, 22.30
Amores Perros – Charlie centrum, 17.15, 20.00
Malé katastrofy – Charlie centrum, 18.00
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko – Charlie centrum, 17.00
Kocúr v čižmách na ceste okolo sveta – Charlie centrum, 16.00
Mulholland drive – Charlie centrum, 20.00
Rozpuštěný a vypuštěný – Charlie centrum, 19.30
Stop tínedžerským filmom! Bulšit – Kino Lúky, 20.00; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30
Final Fantasy: Esencia života – Kino Lúky, 17.00
Pianistka – Devín, 19.45
Rebelovia – Odboj, 17.30, 20.00
Pán Prsteňov 1 – Zora, 15.30
Čierna mačka, biely kocúr – Zora, 19.30
Bláznivý útek – Istota, 17.30, 20.00
KONCERTY A PODUJATIA
10.30 – Nedeľné matiné: Albrechtovo kvarteto – GMB Mirbachov palác
11.00 – 20.00 Juniáles – Líščie údolie (za poliklinikou v Karlovej Vsi)
19.00 – Moyzesovo kvarteto, Yuriko Murasawa a Chieko Yagi – Moyzesova sieň, Vajanského nábrežie
PRE DETI
10.00 – 14.00 Astronomická loď detí, zábavno-náučná plavba po Dunaji – predpredaj vstupeniek PKO, Nám. arm. gen. L. Svobodu
10.30 Deti deťom: Ferdo Mravec všeumelec, muzikál – DK Ružinov, Ružinovská 28
10.30 Elá hop a kúzelné balóniky, div. predstavenie – DK Dúbravka, Saratovská 2/a
15.00 Deťom k MDD: Smiechulienka – SD Nivy, Súťažná 18
15.00 Deň detskej radosti, zábavný program – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
15.00 Kto to dokáže, súťažné popoludnie pre deti – Klub 22, Vavilovova 22
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Sunday – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, DJ Mayoo – latino fiesta, Club 39, Staré grunty
Lunge sunday – Crystal Music club, Špitálska 37
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 25. augusta
Akvizície SNG (1989 – 2001): Moderné a súčasné umenie – SNG Dvorana ministerstva kultúry, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Ernest Zmeták: Talianske inšpirácie – SNG, Vodné kasárne, do 23. júna
Dotyky a spojenia – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám.11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 16. júna
Jozef Šramka: 2 x 15 = 18 – GMB, Mirbachov palác, do 23. júna
Civitates orbis terrarum, grafické pohľady na eur. mestá z prelomu 16. a 18. stor. z Perugie – Galéria aktualít, Panská 19, ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. júna
B. a M. Augustinovci – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. júna
Peter Kľúčik: Zlatý kľúčik, knižné ilustr. – galéria Artotéka, Kapucínska 1, do 11. júna
Svetlo 3 – SNM, Vajanského nábrežie, do 2. júna
Soňa Herényiová: Farby ticha – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 21. júna
Rudo Sikora, grafiky – galéria Komart, Zámočnícka 8, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. júna
Joan Miró: Z grafického diela – galéria MIRO, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 1. júna
8 femmes – galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po – pia 10.00 – 17.00, so 10.00 – 16.00, do 15. júna
Miloš Urbásek: Obrazy z troch desaťročí – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne 10.00 – 18.00, do 9. júna
Viera a Daniel Brunovskí: Ručné práce – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 3. júna
Jarmila Dobríková: Nábytok a interiérové doplnky – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 14. júna
Warao – tí, čo žijú v kanoe, fotografie Martina Kratochvíla – galéria Café Parnas, Panská 12, do 18. júna
Heavy Metal for Sale – galéria Buryzone, Čajakova 11, str – štv 14.00 – 22.00, pia 19.00 – 24.00, do 6. júna
Tvorivý život bez drog, výstava prác žiakov ZUŠ Hálkova – SK BNM Vajnorská 21, do 1. júna
D. Kminiaková, F. Jablonovský: Euforické smútky – Hlava 22, Bazová ul., do 30. júna
Zuzana Rudavská – galéria Nova, Baštová 2, do 30. júna
Od A po Zet (do 15. júla), Vernovky Karla Zemana (do 31. augusta), Najkrajšie knihy Slovenska (do 23. júna) – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00
Bohdan Hostiňák Obrazy – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 31. júla
Jozef Jankovič, výber z tvorby – Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 23. júna