SME

Môžete sa ešte zapojiť do nonstop čítania

Dnes o 14.00 h sa začne v Českom centre na Hviezdoslavovom námestí 24-hodinové nonstop čítanie českej a slovenskej literatúry. Bratislava sa tak zapojí do maratónu čítania, ktorý sa odohráva na 19 miestach v 17 mestách Európy a Ameriky, ktoré sa začalo ..

Dnes o 14.00 h sa začne v Českom centre na Hviezdoslavovom námestí 24-hodinové nonstop čítanie českej a slovenskej literatúry. Bratislava sa tak zapojí do maratónu čítania, ktorý sa odohráva na 19 miestach v 17 mestách Európy a Ameriky, ktoré sa začalo včera a potrvá do 8. júna.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako prvý preberie štafetu po Prahe o 14.00 h Ladislav Chudík (bude čítať z diela Jaroslava Seiferta) a na druhý deň ju v ten istý čas posunie Pavol Rusko ďalej do Budapešti. Medzi prihlásenými čitateľmi sú už Dušan Mitana, Peter Weiss (Margita Figuli), Daniel Krajcer, Iveta Malachovská (Ivan Klíma), Zuzana Kronerová, Božidara Turzonovová, Walter Perché, Emil Fornay (z vlastnej tvorby) a mnohí ďalší známi maliari, moderátori – Martin Nikodým a spisovatelia.

SkryťVypnúť reklamu

V Prahe sa na čítanie prihlásil napríklad Ladislav Ballek či David Koller a v Paríži diváci uvidia aj Annie Girardotovú.

Ako nám však povedala dramaturgička Českého centra Sandra Karacsony, ideou nie je vyzdvihovať známe osobnosti, ktoré sa na čítaní zúčastnia, ale pozvať každého, kto má záujem.

Na čítanie sa ešte stále možno prihlásiť v Českom centre osobne alebo na telefónnom čísle 59 20 33 05. Zatiaľ majú čítajúcich do desiatej dnes večer. Ale na nočné čítanie sa chystajú Bratislavčania, ktorí chcú, aby ich prostredníctvom internetu videli ich priatelia v USA, kde bude práve deň.

Organizátori majú najväčšie obavy z „mŕtvych“ nedeľných ranných hodín. Ak chcete pomôcť zaistiť, že sa reťaz čítania nepretrhne práve v Bratislave, prihláste sa na nedeľu ráno, o desiatej vás vystrieda Iveta Malachovská. Minimálny čas čítania je 15 minút, knižku od slovenského alebo českého autora si prineste so sebou.

SkryťVypnúť reklamu

Súčasťou literárneho nonstop čítania bude aj výstava českej a slovenskej karikatúry s názvom Z Európy sme neodišli, ktorá bude mať vernisáž dnes o13.00 h spolu s koncertom Janka Lehotského.

Čítačky budú môcť sledovať diváci nielen v sále Českého centra, ale aj na celom svete prostredníctvom internetového prenosu na stránkach www.nonstopczech.cz a www.nonstopczech.com . (mi)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Čo bude toto leto in?
  2. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 126
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 797
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 161
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 3 855
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 230
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 059
  7. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 042
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 3 031
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Ministerstvo vnútra nechce ukázať ich výstupy.


44
Pápež Lev XIV. pred inauguračnou omšou.

Lev XIV. sľúbil, že vynaloží všetko úsilie.


27
Mestský úrad Čadca.

Najväčšieho dlžníka domáci asi nepoznajú.


2
Predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok.

Prečítajte alebo vypočujte si najdôležitejšie správy.


3
SkryťZatvoriť reklamu