RUŽINOV. Asi 1200 ľudí sa minulý týždeň zúčastnilo na oslavách 50. výročia založenia Gymnázia Metodova. Patrí medzi najznámejšie v Bratislave.
"Dopadlo to vynikajúco, program bol výbroný," hovorí riaditeľka Zuzana Vaterková. Zúčastnili sa na ňom viacerí známi absolventi školy, napríklad Radka Zrubáková, bývalá úspešná tenistka. Zúčastnil sa aj konštruktér luxusných športových áut Dick Kvetňanský.
Súčasťou bola aj prehliadka práce jazdeckej polície alebo súťaž o Najschopnejšiu triedu. Na záver sa vypúšťali lampióny.
História školy sa začala 1.9.1960 otvorením Strednej všeobecnovzdelávacej školy, ktorá vznikla zlúčením tretieho stupňa dvanásťročnej školy v Krasňanoch a Trnavke a Jedenásťročnej strednej školy na Tehelnom poli. V roku 1990 tu otvorili francúzsko-slovenskú bilingválnu sekciu.
Absolventmi Metodky sú desiatky športovcov, vedcov, umelcov a manažérov. Akadémia k výročiu školy bude 23. novembra v budove Rozhlasu na Mýtnej.