– Speváčka Misha zvíťazila vo finále hudobnej súťaže mladých interpretov. O víťazstve 27-ročnej Bratislavčanky, ktorá si sama píše anglické texty, rozhodla odborná porota vedená Pavlom Hammelom. Odmenou je štúdiové nahratie vlastného CD, jeho uvedenie v rádiách a krst v septembri.
– Predstavením kanadského súboru Van Grimde Corps Secrets sa skončila jarná časť 6. ročníka Medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe 2002.
Streda 22. máj
– Novú internetovú stránku sprístupnilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave. Občania na nej môžu okrem iného nájsť rady na zjednodušenie vybavovania dokladov či typy z oblasti prevencie kriminality. Stránka v budúcnosti ráta aj s aktuálnymi informáciami o obchádzkach a rozkopávkach na cestách Bratislavského kraja. Dostupná je databáza stratených a odcudzených dokladov.
– Vyše 204-tisíc kusov pašovaných cigariet ukrajinského pôvodu zadržali na trhovisku na Miletičovej ulici colníci v spolupráci s policajnými zložkami. Počas akcie, na ktorej sa podieľali aj kukláči z jednotky Colného riaditeľstva SR, našli v batožinových priestoroch áut Škoda Octavia a Ford Galaxy pašované cigarety rôznych značiek. Únik na cle a daniach pri zhabanom tovare predstavuje takmer pol milióna korún.
Štvrtok 23. máj
– V Primaciálnom paláci sa skončil dvojdňový rakúsko-slovenský seminár Životné prostredie bez hraníc – odpadové vody a odpadové hospodárstvo. Jeho cieľom bolo vymeniť si skúsenosti medzi viedenskými a našimi odborníkmi pri likvidácii komunálneho odpadu a manipulácii s odpadovými vodami. Rakúsku delegáciu viedla poradkyňa mesta Viedeň pre životné prostredie Isabella Kossina.
– Pantomimická groteska s technikou čierneho divadla Dar v podaní pohybového divadla Aréna otvorila historicky posledný siedmy ročník medzinárodného festivalu Kaukliar. Inscenácia, ktorú najznámejší slovenský mím Milan Sládek prvýkrát predstavil už v roku 1972, rozpráva príbeh o Kefkovi, ktorý sa nečakane stane majiteľom a vychovávateľom zvláštneho veľkého vtáka. Milan Sládek sa rozhodol z Arény odísť.
– Úrad Bratislavského samosprávneho kraja slávnostne otvoril svoje nové priestory na Jégého ulici oproti Zimnému štadiónu O. Nepelu.
Sobota 25. máj
– Začal sa dvojdňový kongres o Rettovom syndróme, vôbec prvý u nás, venujúci sa problematike zriedkavého ochorenia u dievčat. Kongres organizovala Nadácia pre pomoc ľuďom postihnutým Rettovým syndrómom.
– V Horskom parku sa uskutočnil siedmy ročník verejných bežeckých pretekov Milá míľa. Ako na jediných pretekoch na Slovensku je ich súčasťou šprint hore schodmi. Pretekalo sa vo všetkých vekových kategóriách na tratiach 600 až 4700 m. (dro, tasr)