DIVADLÁ
19.00 La Traviata, G. Verdi - SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Ženský zákon, J. G. Tajovský - DPOH, Laurinská 21
19.00 Stoličky, E. Ionesco - Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Hamlet - Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Barmanky, J. Godber/J. Thorntonová - Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Posledný z… milencov, N. Simon - West, Kolárska 3
19.06 Kaukliar - 7. MFP: Puky Star, Divadlo Shkidy (Rus.) - Aréna, Viedenská cesta 10
19.00 Táňa - Táňa, O. Muchinová - Štúdio 12, Jakubovo nám. 12
KINÁ
Harry Potter a kameň mudrcov - Hviezda, 15.15
Denník Bridget Jonesovej - Hviezda, 18.00; Odboj, 20.00
Intimita - Hviezda, 20.30
Babie leto - Mladosť, 15.00, 17.30, 20.00; Istropolis Art/Kino, 17.30, 20.00; Aupark Palace, 17.15, 19.05, 21.05
Amélia z Montmartru - Obzor, 16.00, 18.00, 20.30
Prci, prci, prcičky - Nádej, 17.30, 20.00
Pán prsteňov - Devín, 16.15
Kokaín - Devín, 19.45
Shrek - Odboj, 17.30
Rušná hodina - Zora, 17.00
Moulin Rouge - Zora, 19.30
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra - Istota, 15.00
Kate a Leopold - Istota, 17.30, 20.00; Polus, 19.45, 22.15; Aupark Palace, 12.40, 15.00, 17.30, 20.00
Star Wars: Epizóda II - Klonovaní útočia - Istropolis, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30; Aupark Palace, 10.45, 13.30, 16.15, 19.00, 21.45
Wasabi - Istropolis, 16.00, 18.00, 20.00; Polus, 11.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.00; Aupark Palace, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30
John Q - Tatra, 16.00, 18.00, 20.30; Polus, 18.40, 20.50, 23.00; Aupark Palace, 17.15, 19.40, 22.05
Stop tínedžerským filmom! Bulšit! - Nivy, 19.00
Neboj sa - Nivy, pre deti a mládež, 16.00
Amores Perros - Charlie centrum, 20.00
Malé katastrofy - Charlie centrum, 18.00
Showtime - Charlie centrum, 18.45; Polus, 12.15, 16.25, 20.30; Aupark Palace, 19.00, 21.00, 23.00
Divoké včely - Charlie centrum, 17.00
O živej vode - Charlie centrum, 16.00
Absolvent - Charlie centrum, 18.00
Mulholland Drive - Charlie centrum, 20.15
Knoflíkáři - Charlie centrum, 19.30
Star Wars: Epizóda II. - Klonovaní útočia (slovenský dabing) - Polus, 12.45, 13.35, 14.40, 16.30, 18.35, 19.25, 21.30, 22.20; Aupark Palace, 11.45, 12.30, 14.45, 15.15, 17.30, 18.00, 20.15, 21.00, 23.00
Star Wars: Epizóda II. - Klonovaní útočia (české titulky) - Polus, 12.00, 14.55, 17.50, 20.45
Vážka - Polus, 14.15, 18.20, 22.30
Kráľ škorpión - Polus, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.05; Aupark Palace, 12.15, 14.15, 16.05, 17.55
Banditi - Polus, 12.15, 14.45, 17.15; Aupark Palace, 21.10, 23.05
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra - Polus, 11.40, 14.00, 16.20; Aupark Palace, 11.15, 14.25, 16.45
Bláznivý útek - Aupark Palace, 22.30
Prísaha - Aupark Palace, 22.45
Snežní psi - Aupark Palace, 11.00, 13.00, 15.10, 17.45
Válka - Aupark Palace, 20.30, 22.40
Úkryt - Aupark Palace, 19.45, 21.55
Harry Potter a kameň mudrcov - Aupark Palace, 11.00, 14.15
Monsters, a. s. - Aupark Palace, 11.15, 13.15, 15.15
Čistá duša - Aupark Palace, 11.30, 14.10, 21.10
Dážď padá na naše duše - Aupark Palace, 17.00, 19.00
KONCERTY A PODUJATIA
VI. výstava výrobkov pre diabetikov, spojená s predajom - SK Vajnorská 21
15.00 Gospel v pohybe, festival gosp. hudby - amfiteáter Knižkova dolina, Rača
17.00 Za dychovkou na Vajnorskú - SK Nové Mesto, Vajnorská 21
19.00 Haviare, Haviare…, súbor Gymnik - DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
PRE DETI
16.00 Neboj sa, film - SD Nivy, Súťažná 18
18.00 Wspótczesny Teatr Pantomimy, komédia - Aupark
DISKOTÉKY
19.00 Oldies Party s Michalom Davidom - DK Dúbravka, Saratovská 2/A
19.00 Disco - DK Lúky, Vígľašská 1
21.00 Tropical Night - Flamenco Music club, Štefánikova
Oldies disco - Elam, Staré grunty
Rock night - Wired Up - Duna, Radlinského 11
Patatas - U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
Barmans Fire Show - Live Club, Aupark
Disco - Hystéria, Odbojárov 9
Aligator Rock night - Aligátor, Laurinská 7
Rock - Harley Davidson, Rebarborová 1
Essential Selection From Underground Music - Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco - Tatra club, Námestie 1. mája
Disco - Kráter, Vysoká 15
Saturday Night Fever, DJ Puki - Club 39, Staré grunty
Swanx party - Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Disco - Casey, Botanická 35
Charlies pub is different - Charlies Pub, Špitálska
NEDEĽA 26. MÁJ
DIVADLÁ
19.00 Scény z manželského života - Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Šiesti v pyžame - Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.06 Kaukliar - 7. MFP: Babel, Contemporary Mime Theatre (Pol.) - Aréna, Viedenská cesta 10
14.30 Paťa pátra - Divadlo a.ha, MKC Školská 14
19.00 Polícia, S. Mrožek - ŠD Ívery, MKC Školská 14
16.00 Bambi, V. Patejdl/D. Hevier/B. Hončarivová - Teátro Istropolis, Trnavské mýto 1
KINÁ
Harry Potter a kameň mudrcov - Hviezda, 15.15; Aupark Palace, 11.00, 14.15
Denník Bridget Jonesovej - Hviezda, 18.00; Odboj, 20.00
Intimita - Hviezda, 20.30; Nádej, 20.00
Babie leto - Mladosť, 15.00, 17.30, 20.00; Istropolis Art/Kino, 17.30, 20.00; Aupark Palace, 17.15, 19.05, 21.05
Amélia z Montmartru - Obzor, 16.00, 18.00, 20.30
Prci, prci, prcičky - Nádej, 17.30
Pán prsteňov - Devín, 16.15
Kokaín - Devín, 19.45
Shrek - Odboj, 17.30
Rušná hodina - Zora, 17.00
Moulin Rouge - Zora, 19.30
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra - Istota, 10.00, 15.00; Polus, 11.40, 14.00, 16.20; Aupark Palace, 11.15, 14.25, 16.45
Kate a Leopold - Istota, 17.30, 20.00; Charlie centrum, 20.30; Polus, 19.45, 22.15; Aupark Palace, 12.40, 15.00, 17.30, 20.00
Star Wars: Epizóda II - Klonovaní útočia - Istropolis, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30; Aupark Palace, 10.45, 13.30, 16.15, 19.00, 21.45
Wasabi - Istropolis, 16.00, 18.00, 20.00; Polus, 11.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.00; Aupark Palace, 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30
John Q - Tatra, 16.00, 18.00, 20.30; Polus, 18.40, 20.50; Aupark Palace, 17.15, 19.40, 22.05
Diera - Kino a FK Igric, DK Dúbravka, 19.00
Dr. Dolittle - DK Ružinov, pre deti, 15.00
Tí druhí - FK Ružinov, 18.00
Divoké včely - Artkino Za Zrkadlom, 19.29; Charlie centrum, 17.00
Čistá duša - Kino Lúky, 20.00; Aupark Palace, 11.30, 14.10, 21.10
Spy kids - Kino Lúky, pre deti, 17.00
Amores Perros - Charlie centrum, 20.00
Malé katastrofy - Charlie centrum, 18.00
Showtime - Charlie centrum, 18.45; Polus, 12.15, 16.25, 20.30; Aupark Palace, 19.00, 21.00, 23.00
O živej vode - Charlie centrum, 16.00
Absolvent - Charlie centrum, 18.00
Mulholland Drive - Charlie centrum, 20.15
Návrat idiota - Charlie centrum, 19.30
Star Wars: Epizóda II. - Klonovaní útočia (slovenský dabing) - Polus, 12.45, 13.35, 14.40, 16.30, 18.35, 19.25, 21.30, 22.20; Aupark Palace, 11.45, 12.30, 14.45, 15.15, 17.30, 18.00, 20.15, 21.00, 23.00
Star Wars: Epizóda II. - Klonovaní útočia (české titulky) - Polus, 12.00, 14.55, 17.50, 20.45
Vážka - Polus, 14.15, 18.20, 22.30
Kráľ škorpión - Polus, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00; Aupark Palace, 12.15, 14.15, 16.05, 17.55
Banditi - Polus, 12.15, 14.45, 17.15; Aupark Palace, 21.10, 23.05
Bláznivý útek - Aupark Palace, 22.30
Prísaha - Aupark Palace, 22.45
Snežní psi - Aupark Palace, 11.00, 13.00, 15.10, 17.45
Válka - Aupark Palace, 20.30, 22.40
Úkryt - Aupark Palace, 19.45, 21.55
Monsters, a. s. - Aupark Palace, 11.15, 13.15, 15.15
Dážď padá na naše duše - Aupark Palace, 17.00, 19.00
KONCERTY A PODUJATIA
17.00 Gitarový recitál M. Brüllovej - Hud. sieň Bratislavského hradu
17.00 Peha - SRo, Mýtna 1
19.00 Gazdinka Rače 2002 - KS Žarnovická, Žarnovická 7
19.00 Komorný koncert hudobnej mládeže Slovenska - Klarisky, Farská 4
PRE DETI
10.30 Májové diskohry - DK Ružinov, Ružinovská 28
14.00 Najlepší vyhráva - CC Centrum, Jiráskova 3
14.30 Paťa pátra - MKC Školská 14
15.00 Dr. Dolittle 2 - DK Ružinov, Ružinovská 28
15.00 Maľované obrázky - Klub 22, Vavilovova 22
15.00 Smiechulienka, detský muzikál - SD Nivy, Súťažná 18
16.00 Majsterko Maliarko, divadlo - Areál Štrkovec, Drieňová 9
17.00 Spy Kids - DK Lúky, Vígľašská 1
DISKOTÉKY
Rock - Harley Davidson, Rebarborová 1
Sunday - Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, DJ Mayoo - latino fiesta, Club 39, Staré grunty
Lunge sunday - Crystal Music club, Špitálska 37
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 - SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut - ne 10.00 - 18.00, do 25. augusta
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 - SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Ernest Zmeták - SNG, Vodné kasárne, do 23. júna
Akvizície SNG (1989 - 2001): Moderné a súčasné umenie - SNG Dvorana ministerstva kultúry, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Dotyky a spojenia - GMB Mirbachov palác, Františkánske nám.11, ut - ne 10.00 - 17.00 h, do 16. júna
Jozef Šramka - GMB, Mirbachov palác, do 23. júna
Bruno Munari - Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut - ne 10.00 - 18.00, do 30. mája
B. a M. Augustinovci - galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut - ne 13.00 - 18.00 h, do 2. júna
4 del Zoo - Danubiana, Vodné dielo Čunovo, ut - ne 10.00 - 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom - Danubiana, do 31. mája
Peter Kľúčik: Zlatý kľúčik, knižné ilustr. - galéria Artotéka, Kapucínska 1, do 11. júna
Svetlo 3 - SNM, Vajanského nábrežie, do 2. júna
Soňa Herényiová: Farby ticha - galéria Ardan, Lermontovova 14, ut - so 16.00 - 19.00 h, do 21. júna
Rudo Sikora, grafiky - galéria Komart, Zámočnícka 8, ut - ne 10.00 - 18.00, do 30. júna
Rudolf Krivoš, prierez tvorbou - Galéria Z, Ventúrska 9, pia - so 12.00 - 18.00, do 26. mája
Joan Miró: Z grafického diela - galéria MIRO, Košická 56, po - pia 9.00 - 17.00, so - ne 10.00 - 15.00, do 1. júna
Viliam Malík: Bratislava, ako ju nepoznáte - galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut - ne 13.00 - 18.00 h, do 26. mája
8 femmes - galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, do 15. júna
Miloš Urbásek: Obrazy z troch desaťročí - galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut - ne 10.00 - 18.00, do 9. júna
Viera a Daniel Brunovskí: Ručné práce - K Gallery, Ventúrska 8, po - pia 13.00 - 18.00, do 3. júna
Jarmila Dobríková: Nábytok a interiérové doplnky - Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 14. júna
Warao - tí, čo žijú v kanoe, fotografie Martina Kratochvíla - galéria Café Parnas, Panská 12, do 18. júna
O jakha čhavorengere - Miro Dibák, fotografie - galéria Focus, Štúrova 9, do 31. mája
Heavy Metal for Sale - galéria Buryzone, Čajakova 11, str - štv 14.00 - 22.00, pia 19.00 - 24.00, do 6. júna
Tvorivý život bez drog, výstava prác žiakov ZUŠ Hálkova - SK BNM Vajnorská 21, do 1. júna