SME
Streda, 22. marec, 2023 | Meniny má Beňadik

Strelec zabil v Devínskej sedem ľudí a potom aj seba

Sedem ľudí sa stalo obeťou strelca, ktorý spustil paľbu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Vrah mal samopal i ďalšie strelné zbrane v legálnej držbe.

(Zdroj: sme.sk)

BRATISLAVA. Bratislavské krajské riaditeľstvo polície informovalo, že páchateľ pondelkového útoku pochádzal z Devínskej Novej Vsi a mal 48 rokov. Na rozdiel od predchádzajúcich informácií uviedlo, že samopal i ďalšie strelné zbrane mal v legálnej držbe. Jeho motív však zatiaľ nie je známy.

Podľa informácií sme.sk bol útočníkom bývalý vojak. Aj minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) naznačil, že útočník mohol pracovať v ozbrojených zložkách.

Sedem ľudí sa v pondelok stalo obeťou strelca, ktorý spustil paľbu v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Muž nakoniec spáchal samovraždu. Šesť zastrelených pochádzalo zrejme z jednej rodiny, siedmu obeť útočník pravdepodobne zasiahol náhodne, keď vyšla na balkón. Zranených bolo viacero ľudí vrátane trojročného chlapca. Strelec so samopalom podľa polície spustil paľbu v byte, strieľal však aj neskôr na ulici po náhodných obetiach.

Polícia pôvodne informovala o šiestich obetiach streľby, neskôr však bola v byte v blízkosti paľby nájdená ešte zastrelená žena. "Zrejme vyšla na balkón v čase, keď vrah strieľal všade na okolo," poznamenal Lipšic. Strelec predtým zabil v byte štyri ženy a jedného muža, šiestu osobu zastrelil pri vchode. Podľa Lipšica rodina patrila k rómskemu etniku.

Medzi zranenými je policajt aj český občan

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) na mimoriadnej tlačovej konferencii povedal, že zranených bolo 15 ľudí; trinásť bolo hospitalizovaných vo viacerých bratislavských nemocniciach, dvoch účastníkov streľby zdravotníci ošetrili na mieste. Krajské riaditeľstvo polície večer uviedlo, že zranených bolo 13 ľudí, z čoho desať hospitalizovali a troch z nemocnice prepustili.

Medzi vážne zranenými je podľa bratislavskej Univerzitnej nemocnice aj jeden Čech, ošetrovali aj trojročného chlapca, ktorý však na žiadosť rodičov už opustil nemocnicu. Operáciu podstúpil i policajt, ktorý pri streľbe zasahoval.

Za najvážnejšie lekári považujú zranenia hrudníka, chrbtice, brušnej dutiny či hlavy.

Fotografia muža, ktorý zastrelil sedem ľudí - kliknite pre zväčšenie.

Poznali ste útočníka. Viete, čo mohlo byť jeho motívom? Napíšte nám na web@sme.sk

Svedok Matej Urmín strelca nafotil z balkónu svojho bytu na ulici Pavla Horova. Strelec bol v strednom veku, mal prešedivelé vlasy, na hlave mal slúchadlá proti hluku. Strieľal aj na policajtov, ktorí jeho streľbu opätovali,“ informuje z Devínskej Novej Vsi redaktorka SME Zuzana Petková.

Pri snahe o zneškodnenie útočníka utrpel zranenie aj jeden z policajtov.

K paľbe došlo na Ulici Pavla Horova neďaleko nákupného strediska pred desiatou dopoludnia, v mestskej časti následne miestnym rozhlasom vyzvali obyvateľov, aby nevychádzali z domovov. Miesto prestrelky aj vjazd do mestskej časti polícia uzavrela. Do oblasti bol vyslaný špecializovaný tím psychológov, ktorý má pomôcť rodinám a príbuzným obetí a zranených.

Večer obyvatelia Devínskej Novej Vsi zapaľovali na počesť obetí sviečky. Na lúke v miestnej časti sa zhromaždilo asi 200 ľudí.

Na tlačovej konferencii sa z radov médií ozvala kritika na adresu polície, ktorá vraj o incidente a policajnej akcii nedostatočne informovala. Obyvatelia mestskej časti v rozhovore pre televíziu TA3 povedali, že nevedeli, čo sa presne deje. Polícia sa voči kritike ohradila a zdôraznila, že prioritou bola záchrana životov.

Lipšic novinárom tiež oznámil, že dal pokyn nájsť kriminálne najrizikovejšie oblasti na Slovensku. Dodal, že je nutné čo najskôr prezbrojiť políciu, aby dokázala účinne zasahovať v obytných zónach.

Jeden zo zavraždených sa volal Jozef Putík, do bytovky si údajne šiel po syna

Jeden zo zavraždených, ktorého páchateľ zastrelil pri vchode do bytovky v Devínskej Novej Vsi, sa volal Jozef Putík a nebýval v byte spolu s ostatnými obeťami. Pre TASR to uviedol brat obete Fero Putík. "Mal tam ženu a chodieval tam za synom, ktorého teraz nevieme nájsť," povedal pre TASR s tým, že sa o celom incidente dozvedel z televízie.

"Išiel tam náhodou zobrať chlapca a tu bol na zemi v zelených montérkach," poznamenal a dodal, že pozná všetky obete dnešného vraždenia. "Poznali sme celý zvyšok rodiny. To boli švagriná, jej mama, dcéra a syn," uzavrel.

- Vrah mal plán, píše Roman Krpelan.

- O tragédii v Bratislave netreba politizovať, píše Lukáš Fila.

- Ako sa dá nám všetkým vrátiť pocit istoty, pýta sa Matúš Kostolný.

Podľa hovorkyne Hasičského a záchranného zboru SR Silvie Jančovičovej hasiči ošetrili v spolupráci so záchranármi jedno zranené dieťa. S matkou ho previezli na bratislavské Kramáre. "Je pri vedomí a bezprostredne je mimo ohrozenia života," povedala hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Dana Kamenická.

Lipšic chce vytipovať nebezpečné miesta

"Naše modlitby sú s pozostalými a zranenými," povedal minister vnútra Daniel Lipšic. "Dal som pokyn, aby policajné prezídium vytipovalo najrizikovejšie oblasti na Slovensku. Musíme sa sústrediť na miesta, ktoré sú centrá zločinu a tam tvrdo a rýchlo zasiahnuť. Tento prípad ukázal, že musíme čím najskôr pristúpiť k prezbrojeniu polície," zdôraznil šéf rezortu vnútra. Dôvody páchateľa, prečo strieľal, nie sú podľa Spišiaka zatiaľ známe a sú predmetom vyšetrovania.

Miestny rozhlas hlásil, aby ľudia nevychádzali z domu „nakoľko môže prísť k ohrozeniu ich života, ani nech nestoja pri oknách a nenazerajú."

MINÚTA PO MINÚTE: Streľba v Devínskej Novej Vsi

22:20 Strelec mal zbrane vrátane samopalu v legálnej držbe, oznamuje polícia.

22:00 Obyvatelia Devínskej Novej Vsi zapaľujú na počesť obetí sviečky.

18:15 Dopravu do Devínskej Novej Vsi už obnovili.

17:08 Minister vnútra na ďalšej tlačovke oznámil úmrtie siedmej obete.

16:52 Mestská časť Devínska Nová Ves zvolá v najbližších dňoch mimoriadne rokovanie miestneho zastupiteľstva v súvislosti s dnešným krvavým incidentom. Malo by sa týkať aj vyhlásenia, ktoré odsudzuje podobné činy.

16:40 V Bratislave - Devínskej Novej Vsi po dnešnom krvavom incidente opäť funguje mestská doprava. Pohyb osôb na ulici Pavla Horova, kde sa stala udalosť, je obmedzený dovtedy, kým polícia nezaistí stopy a dôkazné materiály. Obyvatelia sa tam pohybujú v sprievode polície. TASR o tom informoval starosta Vladimír Mráz.

16:35 Sústrasť príbuzným obetí a zranených po streľbe v Bratislave vyjadrili aj slovenskí politici. Okrem prezidenta, premiérky či predsedu parlamentu a ďalších politikov sa ku kondolenciám pripojili predstavitelia cirkvi či samosprávy. Na niektorých úradoch vyvesili čierne vlajky.

16:28 Úrad práce zriadil pre príbuzných obetí centrum pomoci

15:39 Spišiak tvrdil, že strelec bol jeden, útočil samopalom, mal aj dve krátke guľové zbrane. Jeho motív nie je známy. Obete, štyri ženy a dvaja muži, však vraj zrejme patrili k jednej rodine.

15:00 Zdroj pre SME potvrdil, že útočníkom je bývalý vojak.

14:40 "Naše modlitby sú s pozostalými a zranenými," povedal minister vnútra Daniel Lipšic. "Medzi zranenými sú aj policajti."V týchto okamihoch polícia vykonáva obhliadku miesta činu. Presnú identitu obetí nepoznáme," povedal Lipšic.

14:30 Úprimnú sústrasť pozostalým a účasť so zranenými po streľbe vyjadril aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo. Po rozhovore so starostom mestskej časti Devínska Nová Ves Vladimírom Mrázom je BSK pripravený pomôcť pozostalým materiálne i inými formami.

sim.jpg

FOTO SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK

14:25 Svedok Matej Urmín strelca nafotil z balkónu svojho bytu na ulici Pavla Horova. Strelec bol v strednom veku, mal prešedivelé vlasy, na hlave mal slúchadlá proti hluku. Strieľal aj na policajtov, ktorí jeho streľbu opätovali,“ informuje z Devínskej Novej Vsi redaktorka SME Zuzana Petková.

14:20 Predsedníčka vlády Iveta Radičová vyjadrila úprimnú sústrasť príbuzným obetí Podľa informácií tlačového odboru Úradu vlády, pre ľudí zasiahnutých tragédiou je k dispozícii už aj tím psychológov. Zatiaľ nie je isté, či vláda v súvislosti s tragédiou vyhlási štátny smútok.

14:14 Podľa neoverených údajov od očitých svedkov útočníkom mal byť starší pán, ktorý strieľal zo samopalu. Jeden z nich pre TASR povedal, že strelec mal dokonca až tri zbrane. Šíria sa tiež nepotvrdené informácie od ľudí, že páchateľ mohol mať aj mladšieho komplica. Strelec najprv údajne zabil všetkých členov rómskej rodiny v jednom z miestnych panelákov na ulici Pavla Horova a následne začal strieľať po okoloidúcich na ulici.

13:30 Podľa hovorkyne Univerzitnej Nemocnice v Bratislave Rút Geržovej sa na Kramároch nachádzajú traja zranení, jeden so strelným poranením hrudníka, jeden so strelným poranením hornej končatiny a jedna žena so strelným poranením hlavy a tváre, ktorá bola prevezená na kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie v Ružinove. V Ružinove je jeden zranený s viacerými strelnými ranami v brušnej dutine. Na Mickiewiczovej sú dvaja pacienti so strelnými poraneniami a dvaja s poraneniami spôsobenými sklom. Dvaja zranení sú na Antolskej.

13:08 "Máme 21 zranených, z toho sedem mŕtvych," uviedla hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominika Šulková. Dvoch ľudí záchranári ošetrili na mieste, ďalších 12 osôb previezli do bratislavských nemocníc.

13:03 Podľa nepotvrdených informácií televízie TA3 sa policajný zásah už skončil. Reportér hlásil, že miesto činu opustilo niekoľko policajných áut.

13:01 Rozsah bratislavskej tragédie je taký veľký, že o nej informuje väčšina zahraničných spravodajských portálov vrátane BBC a CNN, al- Džazíra, Sydney Morning Herald a Le Figaro.

12:55 Podľa očitých svedkov je na hlavnej ceste v Devínskej Novej Vsi rozstrieľané osobné auto Volkswagen. Policajti pravdepodobne zasahujú proti útočníkovi v jednom z domov na sídlisku. Na mieste sú všetky záchranné zložky - policajti aj s obrneným aligátorom, kukláči, hasiči, záchranári.

12:50 Hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominika Šulková spresnila počet zranených na 20.

12:44 Primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým obetí.

12:17 V bratislavskej Fakultnej nemocnici majú šesť zranených, TA3 to povedala hovorkyňa nemocnice.

12:12 Redaktor SME hlási, že podľa jeho zdroja počet obetí stúpol na deväť.

12:09 Policajný prezident Jaroslav Spišiak a minister vnútra Daniel Lipšic presunuli naplánovanú tlačovú besedu na 14.30 h. Venovať sa na nej bude streľbe v Devínskej.

12:00 Šesť ľudí neprežilo streľbu, ktorú v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves spustil neznámy útočník. Zranených je 13 ľudí. ČTK to povedala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominika Šulková. Do okien a na ľudí vraj strieľal neznámy muž pod vplyvom alkoholu, podľa neoverených informácií médií spáchal útočník samovraždu.

11:46 Ako pre TASR uviedla Dominika Šulková z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, incident si vyžiadal 13 zranených a šesť mŕtvych, z toho štyri ženy a dvoch mužov. Údajne je medzi nimi aj útočník.

11:29 "Máme potvrdený jeden exitus," povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominika Šulková.

11:10 Učiteľka v telefonáte televízii TA3 povedala, že strelec pravdepodobne zaútočil na rodinu Róma, ktorá bývala v byte nad škôlkou.

11:09 Ako pre TASR uviedla očitá svedkyňa, obyvateľka tejto mestskej časti, počas čakania na zastávke Štefana Králika začula streľbu a následne videla prichádzať dve policajné autá. V tom prišiel autobus smerujúci do vnútra Devínskej Novej Vsi, do ktorého nastúpila a priblížila sa tak k miestu incidentu pred obchodom Terno na ulici Milana Marečku.

10:55 „Z dôvodu policajnej akcie na Eisnerovej ulici je táto ulica pre dopravu uzavretá a autobusové linky č. 20, 21 a 22 premávajú odklonom medzi zastávkami Vápenka a ŽST Devínska Nová Ves po...," píše čitateľ SME na facebooku.

10:45 Médiá začínajú prinášať informácie o prvej obeti.

10:34 „Sledujem to z okna... 4 policajné autá zablokovali križovatku, kecajú, ale auta púšťajú... sanitky s majákmi došli na pumpu a vypli... už sa nestrieľa...," napísal v diskusii na sme.sk čitateľ.

10:31 "Zatiaľ máme z miesta hlásených osem ranených ľudí, ide prevažne o zranenie končatín, poranenie hrudníka u jedného pacienta," uviedla pre TASR Dominika Šulková z operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby.

10:15 TVnoviny.sk citujú Dominiku Šulkovú z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby, ktorá hlási osem zranených.

10:11 Na web@sme.sk prišla prvá informácia. V Devínskej Novej Vsi na ulici Pavla Horova a Štefana Králika sa strieľa. Miestny rozhlas hlásil, aby ľudia nevychádzali z domu "nakoľko môže prísť k ohrozeniu ich života, ani nech nestoja pri oknách a nenazerajú". Potvrdili mi to aj na Miestnom úrade.

mapa

Postrelený muž bežal po ulici

„Kamoš je tam, volal mi práve, že okolo neho prebehol muž v slipoch postrelený do ramena. Husté to tam je vraj. Kukláči a policajti na mieste a vraj prestrelka," píše diskutujúci v diskusii na sme.sk.

„Mladíkovi asi došli náboje... už sa nestrieľa, rozhlas nič nehlási... polícia ale blokuje vjazd do mestskej časti a stále sú tu policajné autá," píše ďalší.

„Pre policajnú akciu na Eisnerovej ulici je táto ulica pre dopravu uzavretá a autobusové linky č. 20, 21 a 22 premávajú odklonom medzi zastávkami Vápenka a ŽST Devínska Nová Ves po...," píše čitateľ SME na facebooku.

Ako pre TASR uviedla očitá svedkyňa, obyvateľka tejto mestskej časti, počas čakania na zastávke Štefana Králika začula streľbu a následne videla prichádzať dve policajné autá. V tom prišiel autobus smerujúci do vnútra Devínskej Novej Vsi, do ktorého nastúpila a priblížila sa tak k miestu incidentu pred obchodom Terno na ulici Milana Marečku.

Z autobusu následne videla, ako postrelený zakrvavený muž uteká k sanitke. "Pán, ktorý nastúpil, povedal, že tam strieľa nejaký šialenec."

Dnešná streľba v Devínskej Novej Vsi sa stala druhou najkrvavejšou v histórii Slovenska. Viac obetí, desať, si vyžiadala iba najmasovejšia mafiánska vražda z marca 1999, kedy pri vyrovnávaní účtov podsvetia zastrelili členov skupiny Tibora Pápaya, ktorí sa v tom čase nachádzali v reštaurácii Fontána v Dunajskej Strede.

Poškodenie vozidiel či majetku streľbou treba nahlásiť

Polícia vyzýva všetkých občanov, ktorých motorové vozidlá sa počas dnešného incidentu v Devínskej Novej Vsi nachádzali v blízkosti miesta činu, uliciach Eisnerova, Jána Smreka a Pavla Horova, ako aj v ich bezprostrednom susedstve, aby ich pred použitím pozorne skontrolovali.

V prípade, že zistia, že ich vozidlo bolo poškodené streľbou, je nevyhnutné, aby ním nemanipulovali a zistenú skutočnosť okamžite nahlásili na polícii.

Polícia tiež oznamuje občanom, ktorí zistia, že došlo k poškodeniu ich majetku, aby sa dostavili do budovy Základnej školy na Pavla Horova 16, kde je v súčasnosti zriadený krízový štáb polície a túto skutočnosť bezodkladne oznámili.

Bezplatnú psychologickú pomoc postihnutým rodinám alebo obetiam útoku v Devínskej Novej Vsi poskytne Bratislavský samosprávny kraj. Do mestskej časti vyslali krízovo-intervenčný tím na čele s riaditeľmi odborov zdravotníctva a sociálnych vecí, ktorí na mieste rozhodnú o rozmiestnení psychológov a terénnych pracovníkov.

Nonstop linky pomoci: Aliancia žien Slovenska (na čísle 0903 519 550), Pomoc ohrozeným deťom (0905 463 425), Unicef (116111) a Centrum pre rodiny v kríze (0911 523 026). Na každej z týchto liniek sú univerzálni poradenskí pracovníci, takže ľudia môžu volať na ktorúkoľvek z nich.

Výber prípadov šialených strelcov v uliciach na Slovensku

13. mája 2003 - Zhruba po mesačnej prestávke ohrozoval ľudí v Košiciach neznámy maniak, ktorý strieľal z auta pri železničnej stanici na náhodné obete z upravenej vzduchovky. Postrelil dve ženy. Mesiac predtým šialený strelec zranil v Košiciach troch ľudí.

18. októbra 2005 - Tridsaťročný muž začal večer bezhlavo strieľať z pištole po všetkých prítomných v reštaurácii v Rykynčiciach na juhu Slovenska. Zranil štyroch ľudí a potom sa sám zastrelil.

30. augusta 2010 - Streľba v bratislavskej okrajovej časti Devínska Nová Ves si vyžiadala osem mŕtvych a 15 zranených. Jednou z obetí bol útočník, ktorý po paľbe zo samopalu spáchal samovraždu.

Výber prípadov šialených strelcov v uliciach Európy

27. júla 2007 - Tridsaťosemročný muž strieľal po náhodných okoloidúcich vo východosrbskej obci Jabukovac z legálne držanej loveckej pušky. Zastrelil deväť ľudí a dvoch zranil.

29. mája 2008 - Pri bosnianskom meste Tuzla zastrelil muž šesť ľudí a vážne zranil ďalšiu osobu. Útočníkom bol bývalý bosniansky vojak.

31. decembra 2009 - Celkovo päť ľudí zastrelil kosovský Albánec v meste Espoo pri Helsinkách, z toho štyroch v nákupnom stredisku. V byte potom zabil svoju bývalú priateľku. Útočník spáchal samovraždu.

2. júna 2010 - Dvanásť ľudí zabil a jedenásť zranil britský taxikár na niekoľkých miestach v grófstve Cumbria v severozápadnom Anglicku. Útočník nakoniec spáchal samovraždu.

30. augusta 2010 - Streľba v bratislavskej okrajovej časti Devínska Nová Ves si vyžiadala osem mŕtvych a 15 zranených. Jednou z obetí bol útočník, ktorý po paľbe spáchal samovraždu.

čtk
Zádušná omša za obete bude v stredu v Dóme sv. Martina

Zádušná svätá omša za obete dnešnej streľby v Devínskej Novej Vsi bude v stredu 1. septembra o 17:00 v Dóme sv. Martina v Bratislave. Slúžiť ju bude predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

Stanislav Zvolenský sa modlí za obete a ranených dnešnej streľby a tiež ich rodinných príslušníkov, aby ich Boh v tejto ťažkej chvíli posilnil. "K modlitbám vyzýva aj všetkých ostatných veriacich," povedal pre agentúru SITA hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik.

sita
Chronológia prípadov streľby v Bratislave

6. júna 2004 - V Bratislave usmrtili jedného - Gejza V. - z troch členov posádky terénneho vozidla Porsche Caynne, ktoré malo ŠPZ okresu Partizánske. Automobil rozstrieľala posádka ďalšieho auta na kruhovom objazde pri výjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu. Peter H., voči ktorému bol pravdepodobne tento útok zrealizovaný, podľahol svojim zraneniam v nemocnici. Tretí člen posádky vyviazol bez zranení. Všetci traja patrili k skupine tzv. sýkorovcov.

28. júna 2004 - Dvaja neznámi páchatelia zastrelili predpoludním muža v Podunajských Biskupiciach. Išlo o Jozefa S., údajného popredného člena podsvetia.

8. októbra 2006 - Streľba zaznela na svadbe v podniku na Bzovickej ulici v Bratislave. Diskotekár (1960) okolo polnoci najprv zbraňou napadol hosťa (1966) úderom do zátylku, potom po ňom ešte vystrelil, ale netrafil ho. Strela sa odrazila od podlahy, nikto však nebol zranený.

1. februára 2008 - Výstrely zazneli v bratislavskom nákupnom centre Polus City Center. Ich výsledkom bola jedna usmrtená a dve zranené osoby hovoriace po rusky. Policajti v tejto súvislosti vyhlásili pátranie po štyroch ozbrojených osobách. Polícia neskôr oznámila, že hlavný podozrivý Usman A. je nevinný, keďže zbraň použil v nutnej sebaobrane. Za incident nikoho nepostavili pred súd.

31. augusta 2009 - Polícia sa začala zaoberať streľbou na bratislavskej čerpacej stanici na Rožňavskej ulici. Poškodeným bol v tomto prípade 22-ročný muž, pracovník čerpacej stanice. Ku skutku malo dôjsť takým spôsobom, že 24-ročný muž, kamarát poškodeného, mu ukazoval svoju zbraň, ktorú má v legálnej držbe, pričom došlo k výstrelu. Poškodeného výstrel zranil v oblasti brucha a predlaktia. Zraneného podľa hovorcu odviezli do nemocnice ďalší kamaráti. Tam ich zadržala kriminálna polícia.

29. septembra 2009 - Polícia na základe telefonátu krátko po 17. h objavila v budove na Račianskej ulici v Bratislave mladého muža postreleného v oblasti brucha, ktorého pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci okamžite previezli do nemocnice na Kramároch. Následne policajti zabezpečili miesto činu a zadržali opitého 64-ročného muža. Okolnosti streľby sú predmetom vyšetrovania.

20. apríla 2010 - K ozbrojenému incidentu prišlo v centre mesta oproti ministerstvu vnútra na Pribinovej ulici. Celý prípad sa začal ešte skôr, pred bratislavským hotelom Kyjev. Tam mala polícia zadržať troch mužov. Jeden z nich sa údajne dal na útek a potom sa začala policajná naháňačka. Policajti muža v pravdepodobne zelenej fabii prenasledovali, pričom vraj museli použiť aj služobnú zbraň. Mužovi sa podarilo ujsť.

tasr

fotoMáte viac informácií k udalosti? Povedzte to všetkým!

 • Informácie z miesta alebo fotky? Napíšte nám na web@sme.sk
 • Video? Pridajte ho na vii.sk (hneď zverejnené) alebo pošlite priamo do SME.
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 4. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 5. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 6. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
 2. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
 3. Rozdielový impulz: Fix hypotéky 1,49 % na tri roky
 4. Východ mieša karty v súboji pamiatok, hlasuje sa online
 5. Obnovené historické skvosty už bojujú o priazeň verejnosti
 6. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 7. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 8. Verejnosť už hlasuje za najkrajšiu obnovenú pamiatku
 1. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 733
 2. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 956
 3. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 9 533
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 181
 5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 784
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 471
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 926
 8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 1 452
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Ľuboš Vodička: Prešporskí báječní muži na lietajúcich strojoch: Ján Bahýľ
 2. Radko Mačuha: Prešporská kasáreň maľovaná (cyklus Bratislavská krutosť)
 3. Metropolitný inštitút Bratislavy: Umenie vo verejnom priestore by nemali nahrádzať vyprázdnené atrakcie
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 5. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
 6. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
 7. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
 8. Róbert Thomas: Budíček! Vstávajte, prišli smetiari
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 304
 2. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 6 229
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 218
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 628
 5. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 3 603
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 301
 7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 534
 8. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 521
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťZatvoriť reklamu