19.00 Giselle, balet – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Chrobák v hlave, G. Feydeau – DPOH, Laurinská 21
19.00 Scény z manželského života, I. Bergman – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Klietka bláznov, muzikál – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Slečna Júlia, A. Strindberg – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Štedrý divadelný večer – RND, Škultétyho 5
19.00 Cintorín slonov, J. P. Daumas – Astorka, Nám. SNP 33
19.30 Ďefčátko – GUnaGU/Divadlo F7, Františkánske nám. 7
KINÁ
Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia (slovenský dabing) – Polus, 14.20, 16.20, 17.00, 19.00, 19.40, 21.40, 22.20; Istropolis, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30
Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia (české titulky) – Polus, 15.20, 18.00, 20.40
Dážď padá na naše duše – Polus, 15.15, 19.35; Mladosť, 17.30; Aupark Palace 17.00, 19.00, 21.00
Vážka – Polus, 18.55, 21.10; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30
Kate a Leopold – Polus, 17.15, 19.45, 22.15; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Bláznivý útek – Polus, 15.05; Tatra, 16.00, 18.00
Showtime – Polus, 14.35, 16.35, 18.35, 20.35, 22.35; Obzor, 16.00, 18.00, 20.30
Kráľ škorpión – Polus, 14.05, 16.05, 18.05, 20.05, 22.05
Banditi – Polus, 17.05, 21.25; Nádej, 17.30, 20.00
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra – Polus, 14.10, 16.30
Divoké včely – Istota, 17.30, 20.00
Kadosh – FK Nostalgia, 18.30, Vlak života, 20.45
Malé katastrofy – Mladosť, 15.30, 20.00
Zmysel života – FK Múzeum, 19.00
Kokaín – Isropolis – Artkino, 17.30, 20.00
Čistá duša – Tatra, 20.00
KONCERTY A PODUJATIA
10.00 Pop hit, imitácia spevákov – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
17.30 Astronomická prednáška – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
18.00 Dni mexickej kultúry, komponovaný program – DK Dúbravka, Saratovská 2/A
18.30 Cech DFS – SK Nové Mesto, Vajnorská 2
PRE DETI
9.00 Jsem debil, mám vymaštěnej mozek, spoveď narkomanky – SD Nivy, Súťažná 18, aj o 11.00 h
10.00 O Haluštičke, zbojníckej dievčičke – OS Slovany, Makovického 4
10.00 Špeci písmená – Bibiana, Panská 41
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 V krajine tučkov, bombičiek a pupkáčov – Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
10.00 One, two, three, angličtina v pesničkách – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
10.00 Detské divadelné predstavenie – KS Elán, Hagarova, aj o 14.00 h
14.00 Poozor! Koza nekouří!, pre deti o fajčení – SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Podmorský svet, beseda s potápačom – SD Prievoz, Kaštieľska 30
14.00 O dvoch babkách Ježibabkách – Areál Štrkovec, Drieňová 9
14.00 Zrkadielka, O nohe nohatej – CC Centrum, Jiráskova 3
17.00 Tvorivá dielňa – Združenie pre integrálne vzdelávanie, Košická 52
DISKOTÉKY
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Housemaniacs, DJ Vojto – Club 39, Staré grunty 51
Disco – Kráter Pub, Vysoká 15
Oldies – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
99 Luftballons, hauz – 4 Izby, Heydukova 19
Bratislava goes black – Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco – Casey, Botanická 35
Charlies Pub is different – Charlies Pub, Špitálska
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 26. mája
István Orosz, grafický dizajn, grafika, kreslený film – SNG Esterházyho palác, do 26. mája
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Akvizície SNG (1989 – 2001): Moderné a súčasné umenie – SNG Dvorana Ministerstva kultúry SR, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Dotyky a spojenia – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám.11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 16. júna
Jozef Šramka – GMB, Mirbachov palác, do 23. júna
Pocta strednej Európe (Dlažba ako symbol križovatky) – GMB
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. mája
B. a M. Augustinovci – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. júna
4 del Zoo – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, ut – ne 10.00 – 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom – Danubiana, do 31. mája
Peter Kľúčik: Zlatý kľúčik, knižné ilustr. – galéria Artotéka, Kapucínska 1, do 11. júna
Svetlo 3 – SNM, Vajanského nábrežie, do 2. júna
Soňa Herényiová: Farby ticha – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 21. júna
Rudo Sikora, grafiky – galéria Komart, Zámočnícka 8, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. júna
Rudolf Krivoš, prierez tvorbou – Galéria Z, Ventúrska 9, pia – so 12.00 – 18.00, do 26. mája
Joan Miró: Z grafického diela – galéria MIRO, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 1. júna
Viliam Malík: Bratislava, ako ju nepoznáte – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 26. mája
8 femmes – Galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, do 15. júna
Miloš Urbásek: Obrazy z troch desaťročí – Galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne 10.00 – 18.00, do 9. júna
Viera a Daniel Brunovskí: Ručné práce – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 3. júna
Jarmila Dobríková: Nábytok a interiérové doplnky – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 14. júna
Warao – tí čo žijú v kanoe, fotografie Martina Kratochvíla – Galéria Café Parnas, Panská 12, do 18. júna
O jakha čhavorengere – Miro Dibák, fotografie – Galéria Focus, Štúrova 9, do 31. mája