19.00 Nabucco, G. Verdi – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Barmanky, J. Godber/J. Thorntonová – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Súpis dravcov – RND, Škultétyho ul. 5
19.00 Interview, P. Gregor – Divadlo a.ha., MKC Školská 14
KINÁ
Star Wars: Epizóda II. Klonovaní útočia (slovenský dabing) – Polus, 14.20, 16.20, 17.00, 19.00, 19.40, 21.40, 22.20; Istropolis, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30
Star Wars: Epizóda II. Klonovaní útočia (české titulky) – Polus, 15.20, 18.00, 20.40
Dážď padá na naše duše – Polus, 15.15, 19.35; Mladosť, 17.30
Vážka – Polus, 18.55, 21.10; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30
Kate a Leopold – Polus, 17.15, 19.45, 22.15; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Bláznivý útek – Polus, 15.05; Tatra, 18.00
Bratstvo vlka – Tatra, 20.00
Showtime – Polus, 14.35, 16.35, 18.35, 20.35, 22.35; Obzor, 16.00, 18.00, 20.30
Kráľ škorpión – Polus, 14.05, 16.05, 18.05, 20.05, 22.05
Banditi – Polus, 17.05, 21.25
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra – Polus, 14.10, 16.30
Kandahár – Istota, 17.30, 20.00
Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec – FK Nostalgia, 18.30, 20.45
Malé katastrofy – Mladosť, 15.30
Cyklón – FK Mladosť, 20.00
Kokaín – Art Kino Istropolis, 17.30, 20.00
Čistá duša – Tatra, 20.00
Projekt 100: Kačacia polievka, 18.30; Nebo nad Berlínom, 20.00 – Istropolis
KONCERTY A PODUJATIA
15.00 Slovenské pôrodníctvo a prirodzený pôrod, diskusia s primárom brnenskej a ružinovskej nemocnice – OSF, Baštová 5
PRE DETI
10.00 O Haluštičke, zbojníckej dievčičke – OS Slovany, Makovického 4, aj o 14.00 h
10.00 Cvičme v rytme, matky s deťmi – Klub 22, Vavilovova 22
14.00 V krajine pyramíd a faraónov III. – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
15.00 Rezervé pre seniorov – SD Trnávka, Bulharská 60
DISKOTÉKY
Rockamotion, Rock undeground party, DJ Mathew – Club 39, Staré grunty
Disco – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Disco – Casey, Botanická 35
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 26. mája
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Akvizície SNG (1989 – 2001): Moderné a súčasné umenie – SNG Dvorana MK SR, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Dotyky a spojenia – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut – ne 10.00 – 17.00 h, do 16. júna
Jozef Šramka – GMB, Mirbachov palác, do 23. júna
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. mája
B. a M. Augustinovci – Galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 2. júna
4 del Zoo – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, ut – ne 10.00 – 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom – Danubiana, do 31. mája
Peter Kľúčik: Zlatý kľúčik, knižné ilustr. – galéria Artotéka, Kapucínska 1, do 11. júna
Svetlo 3 – SNM, Vajanského nábrežie, do 2. júna
Soňa Herényiová: Farby ticha – Galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00 h, do 21. júna
Rudo Sikora, grafiky – Galéria Komart, Zámočnícka 8, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. júna
Rudolf Krivoš, prierez tvorbou – Galéria Z, Ventúrska 9, pia – so 12.00 – 18.00, do 26. mája
Joan Miró: Z grafického diela – Galéria MIRO, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 1. júna
Viliam Malík: Bratislava, ako ju nepoznáte – Galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00 h, do 26. mája
8 femmes – Galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, do 15. júna
Miloš Urbásek: Obrazy z troch desaťročí – Galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, ut – ne 10.00 – 18.00, do 9. júna
Viera a Daniel Brunovskí: Ručné práce – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 3. júna
Jarmila Dobríková: Nábytok a interiérové doplnky – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 14. júna