Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Na Mlynoch sa vypilo 20-tisíc pív

Na siedmom ročníku študentskej akcie Bažant na Mlynoch sa podľa zástupcu hlavného sponzora Milana Obetka vypilo dvesto 50-litrových sudov piva, čo je 20-tisíc pív.

V areáli internátov v Mlynskej doline bolo viac ako 10-tisíc divákov. K najpopulárnejším patrila tradične súťaž Grand prix v pití piva. Súťaž sa uskutočnila v mužskej i v ženskej kategórii, avšak víťazi sa ihneď po jej skončení stratili v dave.

Z 12 účastníkov súťaže v maľovaní na tele si najväčší potlesk divákov získal víťaz v disciplíne trhanie skrípt, študent 3. ročníka Matematicko-fyzikálnej fakulty UK Miloš z Považskej Bystrice, ktorý sa predstavil ako Zelené z nosa. Spolu s ním sa na prvom mieste umiestnila i dvojica dievčat hore bez, namaľovaných vo farbách slovenskej trikolóry pod názvom Hokejový tím.

Divácky najatraktívnejšia súťaž Miss mokré tričko prišla na rad až okolo 23. hodiny. Na pódium pred rozvášnených divákov sa odvážilo vystúpiť dvanásť dievčat. Po tvrdom a nerozhodnom súboji si napokon už tretí raz titul odniesla študentka štvrtého ročníka Ekonomickej univerzity Soňa. Okrem sady pohárov a kartónu piva získala i zaslúžených 2000 korún. Povedala, že nejde len o veľkosť pŕs, ale o celkovú prezentáciu. Výzor človeka podľa nej nie je rozhodujúci. I napriek tomu, že okrem tretieho titulu Miss mokré tričko zvíťazila v podobnej súťaži aj na škole, jej snom je uplatniť sa v oblasti poisťovníctva v Austrálii.