Martinský les, ležiaci v katastri okresného mesta Senec, by sa mal stať atraktívnou lokalitou na rozsiahlu výstavbu pre niekoľko tisíc ľudí. Na svete je už urbanistická štúdia pre obytnú zónu Senec Svätý Martin, kde sa Martinský les nachádza. Les však leží v II. ochrannom pásme a je súčasťou projektu NATURA 2000, čo je sústava chránených území európskeho významu.
Mestskí poslanci ešte v októbri 2008 schválili túto lokalitu na bývanie. Poslanci Gabriel Agárdy a Gabriela Némethová, však teraz namietajú, že "štúdia predpokladá výstavbu nielen rodinných domov, ale aj 7-podlažných bytoviek, vrátane kostola, obchodného centra, hotela, pošty, športovej haly, školy i ďalšej občianskej vybavenosti, avšak pri nedostatočne riešenej dopravnej infraštruktúre". Preto navrhujú niektoré regulatívy pre výstavbu na území s rozlohou 110 hektárov obkolesenom Martinským lesom.
Poslanec Zdenek Černay oponuje, že "v lokalite majú mnohí miestni občania pozemky, o ktoré sa starajú bez prispenia mesta, a preto by ich radi zhodnotili". Na druhej strane poslanec Ján Maglocký štúdiu jednoznačne odmieta v záujme ochrany prírody i životného prostredia pre obyvateľov, ktoré by podľa jeho názoru mali mať prioritu pred záujmami investorov a developérov.
Kým juhovýchodná časť Martinského lesa patrí do katastra mesta Senec a Senčania by tu chceli stavať, severovýchodná zasahuje do katastra obce Šenkvice. Šenkvičania však majú inú predstavu o zástavbe ich časti lesa. Mali v úmysle postaviť tam spaľovňu na komunálny odpad. Vo vyjadrení pre TASR zaujal proti tomuto zámeru protestné stanovisko primátor Senca Karol Kvál. K jeho názoru sa prikláňajú aj starostovia okolitých obcí.