– Milan Rastislav Štefánik v Bratislave študoval v rokoch 1890 – 1893 na evanjelickom lýceu na Konventnej ulici. 4. mája 1919 sa očakával jeho návrat do vlasti. Pred 12. hodinou sa objavilo nad Bratislavou lietadlo a smerovalo k Vajnorom. Zrazu sa zrútilo na zem a v jeho troskách našiel smrť aj Štefánik. Na mieste je pamätná mohyla. Skutočné príčiny tragédie dodnes nie sú známe. Na Nám. Ľ. Štúra stál v rokoch 1938 – 1953 jeho pomník. Jeho pamiatku okrem názvu letiska pripomína aj Štefánikova ulica a pamätná tabuľa na Štefánikovej č. 49.
– Univerzitný profesor, neurológ, psychiater a biológ MUDr. Jozef F. Babor sa narodil sa v roku 1872 v Prahe. Počas 1. svetovej vojny prišiel na Slovensko ako vojenský lekár. Po vzniku Univerzity Komenského sa stal prednostom Ústavu všeobecnej biológie Prírodovedeckej fakulty. Bol medzinárodne uznávaným odborníkom na oblasť mäkkýšov. Niektoré druhy sú aj v zahraničí pomenované po ňom. Je autorom približne 250 vedeckých a popularizačných prác. Venoval sa aj antropológii a archeológii, spracoval faunu Slovenska a zaslúžil sa o vyhlásenie štátnej prírodnej rezervácie Jurský Šur. Zomrel v Bratislave v roku 1951.
5. máj
– Prvú biologickú kanalizačnú čistiacu stanicu na Slovensku uviedli do prevádzky 5. mája 1961 v Bratislave pod Račou. Skladala sa z mechanickej a biologickej časti. (joko, kem)