SME
Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Baranovič aj Dej zostávajú v spoločnosti Tehelné pole

Predseda dozornej rady Michal Baranovič ani jej člen František Dej neabdikovali zo svojich funkcií, ktoré zastávajú ako zástupcovia hlavného mesta. Za výstavbu na Tehelnom poli bez povolení podľa nich nenesie zodpovednosť rada, ktorá je len kontrolným org

BRATISLAVA. Obaja zástupcovia mesta Bratislava v spoločnosti Tehelné pole, a.s., zostávajú naďalej vo svojich funkciách. Ide o Michala Baranoviča, ktorý zastáva post predsedu dozornej rady a Františka Deja, ktorý je jej členom. Ani jeden z nich nemá v úmysle abdikovať. Pre agentúru SITA to potvrdili obaja po dnešnom mimoriadnom rokovaní dozornej rady. Tá sa zaoberala výstavbou športovo-spoločenského centra na Tehelnom poli, na ktorú neboli vydané všetky stavebné povolenia.

"Nepodal som ju (abdikáciu, pozn. SITA), z toho dôvodu, že ako predseda dozornej rady a ani dozorná rada ako celok nepochybila ani v jedinej veci. Že sa začalo stavať bez stavebného povolenia, to dozorná rada a jej členovia nevedeli," povedal Baranovič. Podľa Deja nemajú pocit, že by pochybili, alebo že by zanedbali povinnosti vyplývajúce z ich funkcií v spoločnosti. Dozorná rada zároveň odporúča primátorovi Bratislavy Andrejovi Ďurkovskému, aby začať prípravu a rokovania o odpredaji 40-percentného podielu mesta v tejto spoločnosti jej väčšinovému akcionárovi. Rovnaký návrh dala rada aj v marci 2009.

Skryť Vypnúť reklamu

Baranovič zároveň opätovne zdôraznil, že dozorná rada a jej členovia sú kontrolným orgánom spoločnosti. "Konať musí predstavenstvo prostredníctvom investora a jeho dozoru, stavebníka a stavebného dozoru," povedal Baranovič. "Stavať bez stavebného povolenia je porušenie zákona. Tento stav sa musí promptne dostať do stavu zákonnosti," konštatoval Baranovič. Preto sa dozorná rada obrátila na predstavenstvo spoločnosti, aby sa zriadila náprava.

"Dozorná rada žiada predstavenstvo spoločnosti Tehelné pole, a.s., menovite jeho predsedu pána Maroša Krajčiho, o promptnú nápravu stavebných prác k zákonnosti," uvádza sa v uznesení, ktoré má agentúra SITA k dispozícii. Nedá sa síce povedať, čo na to povie investor (Tehelné pole) a stavebník (Váhostav-SK), podľa Baranoviča však "iste budú tento rok chytať čas za chvost".

Skryť Vypnúť reklamu

Zápisnicu z rokovania dozornej rady ako aj jej celou chronológiou odovzdali popoludní na sekretariáte primátora Andreja Ďurkovského. Práve ten pred niekoľkými dňami oslovil zástupcov hlavného mesta v spoločnosti so žiadosťou o okamžité vysvetlenie situácie okolo stavby v lokalite Tehelné pole. Po rozhovore s primátorom sa funkcie člena predstavenstva vzdal Peter Gandl. Primátor vyzval aj ďalších dvoch zástupcov o predloženie vysvetlenia do konca tohto týždňa, teda dodnes. Ak by vysvetlenie nepodali, na najbližšom zastupiteľstve chcel primátor požiadať o ich okamžité odvolanie. Zápisnicu by mal dnes dostať elektronicky aj predseda predstavenstva spoločnosti Maroš Krajči.

Novomestský stavebný úrad už vyhlásil na 21. apríla miestne zisťovanie spojené s ústnym konaním v súvislosti s výstavbou v tesnom susedstve rekonštruovaného Zimného štadióna Ondreja Nepelu pre budúcoročný hokejový šampionát. Ide o výškový hotel a administratívnu budovu s presscentrom. Investorská spoločnosť Tehelné pole, a.s., totiž 25. marca požiadala o dodatočné povolenie stavby. Územné povolenie síce mala platné od novembra minulého roka a stavebné povolenie od konca januára tohto roka, to sa však týkalo len hrubých terénnych úprav.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 2. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 3. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 4. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 5. Už 20 rokov ponúka Kaufland široký sortiment za výhodné ceny
 6. Moderná športová hala vďaka PEM Buildings
 7. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete
 8. Chystáte sa na Baby shower? Tri tipy, ako potešiť budúcu mamičku
 9. Vďaka týmto 4 tipom bude váš domáci internet bezchybný
 10. Jeden deň na Bratislavu nestačí!
 1. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 2. Pochod smrti
 3. Ručné ovládanie auta – šanca pre vodičov s hendikepom
 4. A na týchto miestach ste už boli?
 5. Konečne nažive
 6. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 7. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 8. Reforma
 9. Až polovicu Slovákov trápia kĺbové problémy
 10. Mimoriadna zbierka Tesca
 1. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 19 720
 2. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 14 979
 3. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 13 946
 4. Gaderská dolina poteší celú rodinu 11 846
 5. Čas na zmenu banky je tu - za prenos účtu môžete získať 300 eur 11 468
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 10 301
 7. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 10 267
 8. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 10 068
 9. Hľadáte bezstarostný relax? Dovolenkujte v hoteli pre dospelých 9 718
 10. Nové články môžete na SME.sk čítať prvú hodinu zadarmo 9 613
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu