BRATISLAVA.
Napriek stavbe vedecko-výskumného parku s vysoko profesijným a študentským zázemím, ktorá nehrozí vážnejším dopadom na životné prostredie, prítomní Vajnorčania vyjadrili svoje obavy o budúcnosť historicky originálnej obce.
So svojimi 5000 obyvateľmi si aj ako súčasť Bratislavy zachovali Vajnory osobitý vidiecky charakter s pôvodnou ľudovou architektúrou. Domnievajú sa, že technologický park pre 15.000 ľudí v tesnej blízkosti obce zníži historický štandard a kvalitu ich bývania. Taktiež vyslovili pochybnosti o kvalite projektu, ktorý údajne nezaručuje dostatočnú protipovodňovú bezpečnosť.
Občanom odpovedali odborníci na životné prostredie, urbanistiku, energetiku, vodohospodársku oblasť, ktorí sú zodpovední za projektovú dokumentáciu, ako aj zástupca bratislavského magistrátu. Väčšinu prítomných odpoveďami uspokojili. Nezodpovedaná zostala otázka, či sa najprv začne s výstavbou parku Cepit, alebo sa skôr uprednostní vybudovanie dopravnej infraštruktúry.
Vajnory už v súčasnosti zažívajú takmer každodenný dopravný kolaps, nakoľko sa so svojimi pôvodnými úzkymi cestami stali tranzitnou obcou pre tisíce ľudí prichádzajúcich za prácou do Bratislavy zo severného a východného ťahu.