SME
Sobota, 8. august, 2020 | Meniny má OskarKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 12:08

Súd sa opäť zaoberá kauzou údajného únosu a znásilnenia dievčaťa v Pentagone

Milana I., ktorý mal podľa obžaloby tri týždne týrať a znásilňovať 17-ročnú Sandru, dnes pred súdom vypovedal, že mladá žena od neho mohla kedykoľvek odísť. Kauzou sa dnes opätovne zaoberá Okresný súd Bratislava II.

BRATISLAVA. Milana I., ktorý mal podľa obžaloby tri týždne týrať a znásilňovať 17-ročnú Sandru, dnes pred súdom vypovedal, že mladá žena od neho mohla kedykoľvek odísť. Kauzou sa dnes opätovne zaoberá Okresný súd Bratislava II, ktorý ho v septembri 2009 uznal v tejto veci vinným a odsúdil ho na 13-ročné nepodmienečné väzenie v Ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Bratislavský Krajský súd ale v novembri minulého roku na neverejnom zasadnutí verdikt prvostupňového súdu zrušil a vec mu vrátil na opätovné prejednanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Trojčlenný senát OS dnes opätovne vypočul obžalovaného Milana I. Podľa jeho výpovede prišla Sandra k nemu domov s kamarátkou. Ponúkla sa mu, že ho ostrihá. On pri tom fetoval. Poškodená u neho chcela vraj zostať, pričom povedala, že odíde na druhý deň. Po tom, ako odišla jej kamarátka, mali podľa jeho slov sexuálny styk. V byte boli vtedy sami.

Podľa Milana I. následne začali spolu so Sandrou chodiť. Nechcela už od neho ale odísť a keď jej dal telefón, aby zavolala matke, tak ju oklamala, že zostane u kamarátky. Obžalovaný tvrdil, že so Sandrou chodievali počas svojho vzťahu von a mohla viackrát odísť. Bol s ňou aj u brata, ale ani odtiaľ nechcela odísť. Podľa jeho slov mohla odísť kedykoľvek aj v čase, kedy si on išiel kúpiť napríklad drogy. Ona ale neodišla a následne s ním fetovala.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako ďalej vo svojej výpovedi obžalovaný uviedol, Sandru vzal aj na diskotéku, kde on hral automaty a nevšímal si ju, čiže sa mohla vytratiť. Práve pri návrate z diskotéky sa podľa neho stal incident, pri ktorom obžalovaného napadli. On ale po chvíli ušiel a podľa jeho slov zbili potom vtedy ešte aj Sandru. Keď útočníci odišli, on sa pre ňu vrátil a vzal ju domov. Modriny vtedy na tele nemala, zjavili sa až ráno. Mala vraj krvavý nos a ústa. Obžalovaný išiel na druhý deň so zranenou rukou k lekárovi a Sandra ho čakala pred ambulanciou a odkiaľ mohla odísť. Tvrdil, že podobných situácií, kedy ho mohla bez problémov opustiť, bolo viacero. Údajne to ale nechcela urobiť. Mimo iného sa bála matky. Odišla vraj až potom, ako po ňu prišiel jeho bratranec s tým, že ju hľadá mama a nejakí muži. S Milanom I. si vraj dala poškodená pusu a normálne sa rozlúčili.

Skryť Vypnúť reklamu

Prokurátor dnes poukázal na to, že podľa znalca z odboru zdravotníctva ale zranenia na tele Sandry neboli spôsobené jednorázovo. Milan I. sa k tomu vyjadriť nevedel. "Nie som lekár," povedal.

K prípadu dnes vypovedala svedkyňa, ktorá bola v minulosti so Sandrou v reedukačnom detskom domove. Potvrdila ale iba to, že v Pentagone s Milanom I. bol niekto, kto mal na ňu žiarlivostné poznámky. Nepotvrdila ale, že išlo o Sandru.

Senát má dnes v pláne vypočuť ešte dvoch svedkov.

Milan I. podľa obžaloby uniesol dievča na autobusovej zastávke na Gagarinovej ulici v Bratislave vlani 22. apríla a autom ho odviedol do neslávne známej bytovky Pentagon, kde ho nadrogoval, týral a mučil. Mladej žene sa podarilo ujsť 11. mája, skončila s polámanými rebrami a nosom, modrinami, bodnými ranami a popáleninami od cigariet. Tiež jej mal páliť vlasy, biť ju tĺčikom na mäso a trikrát denne podávať pervitín, aby necítila bolesť. Dievča je rodinnou príslušníčkou bývalého známeho slovenského politika. Milana I., ktorý je vo väzbe od mája 2007, spomínaného 3. septembra súd uznal za vinného z trestných činov pozbavenia osobnej slobody, znásilnenia a sexuálneho násilia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 4. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 5. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 6. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 7. Už 20 rokov ponúka Kaufland široký sortiment za výhodné ceny
 8. Moderná športová hala vďaka PEM Buildings
 9. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete
 10. Chystáte sa na Baby shower? Tri tipy, ako potešiť budúcu mamičku
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Iniciatíva Middlecap Help pomáha v boji proti koronavírusu
 3. Zjazdoví lyžiari a kanoista súťažili v netradičnom trojboji
 4. Spojení navždy
 5. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
 6. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
 7. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 8. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 9. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 10. Pochod smrti
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 18 896
 2. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 17 905
 3. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 15 454
 4. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 13 128
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 10 938
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 10 284
 7. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 10 254
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 10 115
 9. Gaderská dolina poteší celú rodinu 10 031
 10. Hľadáte bezstarostný relax? Dovolenkujte v hoteli pre dospelých 9 758
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu