DIVADLÁ
11.00 Narodil sa chrobáčik, T. Frešo - SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Komedianti, R. Leoncavallo, Sedliacka česť, P. Mascagni - SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Don Juan, J. B. Moliére - DPOH, Laurinská 21
19.00 Na konci hry, S. Gray - Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Hamlet - Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Ujo Váňa, A. P. Čechov - Astorka, Nové divadlo, Nám. SNP 33
18.00 Orfeus, Ariadna, Ch. W. Gluck, B. Martinu - ŠBD, Dunajská 36, hosťuje Cirkevné konzervatórium
19.30 Funny Felows, hudobná šou - Štúdio 12, Jakubovo nám. 12
KINÁ
Kráľ škorpión, USA - Polus, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00; Hviezda, 15.30, 18.00, 20.30; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Prísaha, USA - Polus, 15.05, 20.05, 22.35
Banditi, USA - Polus, 11.50, 14.20, 16.50, 19.20, 21.50; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Úkryt, USA - Polus, 17.55, 20.20, 22.40; Istota, 17.30, 20.00; Obzor, 15.30, 18.00, 20.30; Mladosť, 15.00, 17.30
Gróf Monte Christo, USA - Polus, 11.05, 14.05, 16.45
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra, USA - Polus, 11.00, 13.20, 15.40, 18.00, 20.30; Charlie centrum, 17.00; Nádej, 15.30, 17.30
Jeepers creepers, USA - Polus, 21.00, 23.00; Charlie centrum, 20.45
Čistá duša, USA - Polus, 13.05, 15.50, 21.05
Dannyho jedenástka, USA - Polus, 19.25, 21.45; Nádej, 20.00; Odboj, 17.00, 19.30
Intimita, Franc./VB/Ne./Špan. - Mladosť, 20.00
Training day, USA - Polus, 18.30
Spy game, USA - Polus, 12.30, 17.35
Monsters, a. s., USA - Polus, 11.25, 13.35, 15.45; Nivy, 19.00; Nivy pre deti 16.00
Amores Perros, Mex. - Charlie centrum, 17.15
Mulholland Drive, Franc./USA - Charlie centrum, 20.00; Istropolis - Artkino, 20.00
Prekliatie žltozeleného škorpióna, USA - Charlie centrum, 19.00
Michal robí poriadok, Švéd. - Charlie centrum, 16.00
Čierna mačka, biely kocúr, Franc./Juh. - Charlie centrum, 18.00
Ľalie poľné, SR - Charlie centrum, 20.00
Hra o jablko, ČR - Charlie centrum, 19.30
Mačky a psy, USA - Istota, 15.00
Rumburak, ČR, Mahuliena zlatá panna, SR - Kino Café, Obchodná 58, projekcia od 10.00 do 00.00
Intimita, Franc./VB/Nem./Špan. - Mladosť, 20.00
Chladná pomsta, USA - Devín, 17.15, 19.45
Vanilkové nebo, USA - Zora, 16.30, 19.00
Projekt 100: Monty Python: Zmysel života, VB - Istropolis - Artkino, 17.30
Prísaha, USA - Tatra, 15.30, 18.00, 20.30
PRE DETI
9.00 Červenokamenské trhy - hrad Červený kameň, do 1. mája
10.00 Keltské runy, keltská kultúra, maľovanie kamienkov - Združenie pre integrálne vzdelávanie, Košická 52
10.00 Vlčie dni - Košarisko pri Borinke, do nedele 16.00 h
19.00 Monsters, kino - SD Nivy, Súťažná 18
KONCERTY A PODUJATIA
13.00 Aerobic Maratón - XIII. ročník - PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
10.00 Čipkárske stretnutie, výstava a ukážky čipkovania - Primaciálny palác, do 18.00 h
13.00 Jazdecká šou - Ranč v Podunajských Biskupiciach
17.00 Za dychovkou na Vajnorskú - SK Nové Mesto, Vajnorská 21
17.00 Večer pre nás dvoch - DK Dúbravka, Saratovská 2/A
19.00 Sólisti folklórnych súborov - DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
20.30 Vlado Vizár, koncert - Jazz café, Ventúrska
DISKOTÉKY
Dramatique - U club, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
Concert for the Universe, D. Eriksson - Live Club, Aupark
Disco - Hystéria, Odbojárov 9
Disco- Elam club, Staré grunty
Aligator Rock night - Aligátor, Laurinská 7
Charlies Pub is different - Charlies Pub, Špitálska
Rock- Harley Davidson, Rebarborová 1
Essential Selection From Underground Music - Crystal Music club, Špitálska 37
Oldies disco - Tatra club, Námestie 1. mája
Disco - Kráter, Vysoká 15
Saturday Night Fever, DJ Puki - Club 39, Staré grunty
Swanx party - Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Stop in Time, 80s are back - Duna, Radlinského 11
Disco - Casey, Botanická 35
NEDEĽA 28. APRÍL
DIVADLÁ
19.00 Desať malých černoškov, A. Christie - DPOH, Laurinská 21
19.00 Picasso v bare Lapin Agile, S. Martin - Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Klietka bláznov - Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Macocha, R. Sloboda - Astorka, Nové divadlo, Nám. SNP 33
18.00 Orfeus, Ariadna, Ch. W. Gluck, B. Martinu - ŠBD, Dunajská 36, hosťuje Cirkevné konzervatórium
KINÁ
Kráľ škorpión, USA - Polus, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00; Hviezda, 15.30, 18.00, 20.30; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Prísaha, USA - Polus, 15.05, 20.05, 22.35
Banditi, USA - Polus, 11.50, 14.20, 16.50, 19.20, 21.50; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Úkryt, USA - Polus, 17.55, 20.20, 22.40; Istota, 17.30, 20.00; Obzor, 15.30, 18.00, 20.30; Mladosť, 15.00, 17.30
Gróf Monte Christo, USA - Polus, 11.05, 14.05, 16.45
Asterix a Obelix: Misia Kleopatra, USA - Polus, 11.00, 13.20, 15.40, 18.00, 20.30; Charlie centrum, 17.00; Devín, 15.15, 17.15
Jeepers creepers, USA - Polus, 21.00; Charlie centrum, 20.45
Čistá duša, USA - Polus, 13.05, 15.50, 21.05
Dannyho jedenástka, USA - Polus, 19.25, 21.45; Nádej, 17.30, 20.00; Odboj, 19.30
Training day, USA - Polus, 18.30
Spy game, USA - Polus, 12.30, 17.35
Monsters, a. s., USA - Polus, 11.25, 13.35, 15.45; Odboj, 15.00, 17.00
Amores Perros, Mex. - Charlie centrum, 17.15
Mulholland Drive, Franc./USA - Charlie centrum, 20.00; Istropolis - Artkino, 20.00
Prekliatie žltozeleného škorpióna, USA - Charlie centrum, 19.00
Michal robí poriadok, Švéd. - Charlie centrum, 16.00
Čierna mačka, biely kocúr, Franc./Juh. - Charlie centrum, 18.00
Ľalie poľné, SR - Charlie centrum, 20.00
Postřižiny, ČR - Charlie centrum, 19.30
Harry Potter, USA - Istota, 10.00, 14.30
Lásky jedné plavovlásky, ČR, Postav dom, zasaď strom, SR - Kino Café, Obchodná 58, projekcia od 10.00 do 00.00
Za nepriateľskou líniou, USA - Igric, Saratovská 2/A, 19.00
Intimita, Franc./VB/Nem./Špan. - Mladosť, 20.00
Chladná pomsta, USA - Devín, 19.45
Vanilkové nebo, USA - Zora, 16.30, 19.00
Projekt 100: Monty Python - zmysel života, VB - Istropolis - Artkino, 17.30
Prísaha, USA - Tatra, 15.30, 18.00, 20.30
Prci, prci, prcičky, USA - Lúky, 18.30
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, ČR - Lúky, 16.00
PRE DETI
10.30 O princeznej Drakoľube - DK Dúbravka, Saratovská 2/A
14.00 Najlepší vyhráva - CC Centrum, Jiráskova 3
15.00 Šípková Ruženka, rozprávkový muzikál - SD Nivy, Súťažná 18
16.00 Vystúpenie kúzelníka - Klub 22, Vavilovova 22
16.00 Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko - DK Lúky, Vígľašská 1
KONCERTY A PODUJATIA
10.00 Čipkárske stretnutie, výstava a ukážky čipkovania - Primaciálny palác, do 18.00 h
10.30 Nedeľné matiné - GMB Mirbachov palác
16.00 Terpsichore, výročie baletného štúdia - DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
16.00 Budúci virtuózi 2002, koncert víťazov - Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
17.00 Hraj, kapela, hraj, posedenie s Račankou - KS Impulz, Dopravná 22
20.30 Fra Fra Sound, Holandsko, koncert - Metro Music club, Suché mýto
DISKOTÉKY
Rock - Harley Davidson, Rebarborová 1
Sunday - Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rytmo de la Noche, DJ Mayoo - latino fiesta, Club 39, Staré grunty
Lunge sunday - Crystal Music club, Špitálska 37
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002, k 100. výročiu narodenia - SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut - ne 10.00 - 18.00, do 26. mája
Najkrajšie české knihy - SNG Esterházyho palác, do 30. mája
Ex voto, insitné umenie - SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut - ne 10.00 - 18.00, do 19. mája
Monogamista CZ, Posledný súd, Ikona, 1661 - SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Gloria et miseria, grafiky - GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11, ut - ne 10.00 - 17.00 h, do 5. mája
Dotyky a spojenia 9. 12. 1985 - 17. 11. 1989, GMB Mirbachov palác, Františkánske nám.11, do 16. júna
Renato Meneghetti - GMB Pálffyho palác, do 9. júna
Bruno Munari - Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut - ne 10.00 - 18.00, do 30. mája
Lea Fekete: Interiérové dekorácie - ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 10. mája
4 del Zoo - Danubiana - Vodné dielo Čunovo, ut - ne 10.00 - 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom - Danubiana, do 31. mája
Kassák a Madi dnes - Galéria Z, Ventúrska 9, po - so 12.00 - 18.00, do 28. apríla
Mária Bliznakovová, odevný dizajn - K. Gallery, Ventúrska 8, po - pia 13.00 - 18.00, do 6. mája
Péter Korniss: Robotníci - galéria fotografie Profil, ut - ne 13.00 - 18.00, do 28. apríla
Švédska architektúra 20. storočia - Národné osvetové centrum, Nám. SNP 12, denne 10.00 - 18.00, do 28. apríla
Zázračný oriešok: Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe - Bibiana, ut - pia 10.00 - 18.00, so - ne 11.00 - 19.00, do 19. mája
Šimon Mišurda, kolekcia svietidiel - ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 10. mája
Peter Kľúčik: Zlatý kľúčik, knižné ilustr. - galéria Artotéka, Kapucínska 1, do 11. júna
Svetlo 3 - SNM, Vajanského nábrežie, do 2. júna
Jindřich Štreit: Tvorivé dielne zo Slovenska - České centrum, Hviezdoslavovo nám., po - pia 13.00 - 17.00 h, do 3. mája
Ladislav Ehrenwerth Palenik, fotografie - denný bar Parlamentka, NR SR, do 15. mája
Soňa Herényiová: Farby ticha, obrazy - Galéria Ardan, Lermontova 14, ut -so 16.00- 19.00 h, od 27. apríla do 21. júna
Juraj Dudáš: Feedback, maľby podľa spektra TV obrazovky - Buryzone, Čajakova 11, str - štv 14.00 - 22.00, pia 19.00 - 24.00