STARÉ MESTO. Čo sa stane, keď sa stretne desať zdravotne postihnutých detí s desiatimi študentmi Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave? Minimálne vznikne zaujímavý fotografický projekt.
Fotografická spolupráca začala vytvorením dvojíc desiatich mladých umelcov z VŠVU s desiatimi deťmi z Domova sociálnych služieb Rosa na Dúbravskej ceste. Pokračovala vzájomným objavovaním, hľadaním tém, fotografovaním v priestoroch a okolí domova sociálnych služieb Rosa a skončila výstavou a krstom knihy.
Výsledky netradičného projektu od utorku vystavuje Galéria F7 na Františkánskom námestí 7. Pri ich prezeraní pocítite, že umenie má naozaj silu. Silu nazerať na svet inými očami.
Na utorkovej vernisáži pokrstili organizátori aj knihu, ktorá vďaka projektu vznikla – „Mojimi... Tvojimi očami (Spolu uvidíme viac)“.
Akúsi odbornú pedagogickú záštitu prebral nad aktivitou, ktorá si dala za cieľ neverbálnu komunikáciu prostredníctvom fotografie, Jozef Sedlák, dlhoročný pedagóg a fotograf venujúci sa najmä inscenovanej a dokumentárnej tvorbe.
Projekt pod heslom Spolu uvidíme viac sa dá v Galérii F7 vidieť, pocítiť, prežiť do 27. februára. Kto príde, možno naozaj „uvidí“ viac.