Počas príchodu čs. vlády do mesta „chystala sa stávka železničiarov a osobníctva v hostincoch, v kaviarňach a hoteloch, aby všetky tie tisíce hostí boli bez jedla, bez prístrešia, bez premávky a bez možnosti odcestovať“.
Následne bolo rozbité „elektrické zariadenie bratislavskej stanice, zničili asi desať lokomotív, keď ich vykúrili a vypustili z nich vodu...
Stávka má ráz politický a mala poslúžiť na posilnenie pozícií v Bratislave, prípadne podlomenie moci československej vlády. Pripravoval sa puč. Najprv malo byť zhromaždenie, potom demonštrácia, ku ktorej mali pripravené aj maďarské zástavy. Obyvateľstvo vrhlo sa na legionárov a jedného tiež ubilo, jedného zranilo.
Týmto bol daný podnet na vojenské vystúpenie. Vojsko použilo zbrane, pričom bolo päť osôb mŕtvych a 43 ranených. Tiež aj taliansky veliteľ vojska Barecca, bol zranený,“ napísali Robotnícke noviny.
Podľa Slovenského denníka „vláda má v rukách dôkazy, že peštianska vláda vyslala agentov na Slovensko, aby organizovali boľševické hnutie. Ich dôverníkmi boli vodcovia bratislavských maďarských robotníkov Pavel Wittich a Rudolf Chovan. V dome robotníkov týchto polícia našla dve strojové pušky s muníciou, skryté pod narabovaným cukrom...
Nad mestom Bratislavou často zjavujú sa lietadlá maďarské, ktoré hádžu letáky s obsahom poburujúcim proti Československej republike“.