BRATISLAVA. Vyhlásil to na pôde parlamentu počas rozpravy k návrhu novely zákona, na základe ktorej by sa mali zrušiť dve ministerstvá.
"Čo necháme pre budúce generácie? Som aj za to, že sa rekonštruuje Bratislavský hrad a je plán dostavať nemocnicu Rázsochy," povedal s tým, že sme povinní nechať niečo ďalším pokoleniam. Súhlasí však aj s názormi, ktoré sú proti dostavbe tejto nemocnice a tvrdeniami, že na Slovensku nie sú len Rázsochy. "Ale to, čo navrhujú niektorí, aby sa za tie peniaze postavili menšie nemocnice po celom Slovensku, to by neprinieslo ten efekt," upozornil.
V súvislosti s návrhom na redukciu štátnej správy zablahoželal vláde k odvahe a snahe stenčiť administratívu. Na druhej strane ho ale prekvapuje rýchlosť, s akou tento návrh prichádza. Poslancovi chýbajú napr. vykonávacie projekty. On sám si vie do budúcnosti predstaviť aj zlúčenie ministerstva zdravotníctva s rezortom práce, ako aj to, že na ministerstve školstva bude podrezort venovaný športu.
Urbáni zároveň kvituje myšlienku pričleniť starostlivosť o eurofondy pod Úrad vlády SR, lebo "tie by mali byť kontrolované špeciálnym štátnym úradom, dobrými odborníkmi s dobrými platmi, aby nám neunikol ani jeden cent". No chýba mu zatiaľ informácia, kto na Úrade vlády SR sa bude o fondy starať.
Urbániho vystúpenie sa nestretlo s pochopením u niektorých opozičných poslancov, ktorí nevideli súvislosť medzi redukciou štátnej správy a nemocnicou Rázsochy či bratislavským metrom.