SME
Štvrtok, 1. október, 2020 | Meniny má ArnoldKrížovkyKrížovky
MIESTNA SAMOSPRÁVA NA JEHO DOBUDOVANIE VYČLENÍ CHÝBAJÚCICH TAKMER 148 400 EUR ZO SVOJHO ROZPOČTU, KEĎŽE MOMENTÁLNE JEDEN ZO SÚKROMNÝCH DARCOV NEMÁ PENIAZE NA SPLNENIE SVOJHO ZÁVÄZKU

Športovisko na Budatínskej v Petržalke by mali dokončiť

BRATISLAVA 19. januára (SITA) - Nový športový areál pri Základnej škole na Budatínskej ulici v bratislavskej Petržalke by sa mal dobudovať. Miestna samospráva totiž vyčlení chýbajúcich takmer 148 400 ...

BRATISLAVA 19. januára (SITA) - Nový športový areál pri Základnej škole na Budatínskej ulici v bratislavskej Petržalke by sa mal dobudovať. Miestna samospráva totiž vyčlení chýbajúcich takmer 148 400 eur zo svojho rozpočtu na tento rok, konkrétne z rezervného fondu. Sumu by však nemala dať naraz, ale splácať v mesačných splátkach. "Už keď sa preinvestovalo 497 908 €, je v záujme mestskej časti, aby sa areál dokončil a využíval," povedal pre agentúru SITA hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy. Práce v rámci poslednej etapy revitalizácie areálu by sa podľa neho mohli začať na jar, v polovici roka by sa podľa predbežných odhadov mohol dať nový športový areál do užívania. Na dokončenie revitalizácie areálu by mala zároveň dohliadať päťčlenná komisia zložená z poslancov a pracovníkov miestneho úradu.

Skryť Vypnúť reklamu

Mestská časť sa však bude aj naďalej snažiť doriešiť finančné záležitosti okolo revitalizácie. Samospráva totiž verí, že súkromná spoločnosť nájde "dlhujúcu" sumu vo svojom rozpočte. Jedna z dvoch spoločností, ktoré ešte v minulom volebnom období podpísali s mestskou časťou zmluvu o poskytnutí finančného daru, nie je totiž v súčasnosti schopná svoj záväzok splniť. Finančný dar sa pritom obe rozhodli dať samospráve ako refundáciu za zabraté športoviská, na ich mieste sa plánuje nová výstavba. Každá z nich prisľúbila financovať revitalizáciu školského areálu do výšky 331 939 eur, teda spolu 663 878 eur. Doteraz sa preinvestovalo 497 908 eur. Jeden darca však nie je momentálne schopný dať zvyšnú sumu, práce sú pozastavené.

Začiatok projektu revitalizácie školského areálu spadá do rokov 2005 - 2006. Dvaja developeri sa rozhodli, že za zabraté športoviská v mestskej časti zaplatia. Mestská časť však nepožadovala peniaze, ale vecné plnenie uzatvorených zmlúv, teda že zaplatia v danej čiastke revitalizáciu školského areálu. Každá zo spoločností mala dať 331 939 eur. Mestská časť zároveň uzatvorila so športovým klubom MŠK Iskra zmluvu o spolupráci pri revitalizácii, následne sa vybral dodávateľ. Pre projekt sa vybrala Základná škola na Budatínskej, argumentom bola dobrá poloha, veľký areál a väčšie športové zázemie školy.

Skryť Vypnúť reklamu

Doteraz sa zo získaných peňazí vykonali zemné práce, vybudovalo sa oplotenie športovísk a veľké futbalové ihrisko. Je pripravený priestor pre výstavbu tenisových kurtov s celoročným využitím a podložie pre malé ihrisko. Dokončiť treba drenáž pod atletickou dráhou s doskočiskom, povrch tenisových kurtov, malé ihrisko a verejné osvetlenie. Na základe výsledkov poslaneckého prieskumu však bude potrebné zároveň odstrániť zistené chyby. Zhotoviteľ uznal 50 % reklamácií ako oprávnených. Zvyšok sú požadované práce navyše, respektíve práce, ktoré sú naplánované v poslednej etape revitalizácie. Oplotenie areálu by malo mať viac ako dva metre.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili
 2. Viete na čo sa pripraviť po zmene zdravotnej poisťovne?
 3. Prešov získa značky, ktoré nemajú ani v Košiciach
 4. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
 5. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
 6. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 7. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 8. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 9. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 10. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 1. Najkvalitnejšiu mobilnú sieť na Slovensku má Orange
 2. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili
 3. Káva – odhaľte všetky jej neznáme
 4. Viete na čo sa pripraviť po zmene zdravotnej poisťovne?
 5. Prešov získa značky, ktoré nemajú ani v Košiciach
 6. Na reštaurácie a hotely sa valí druhá vlna pandémie
 7. Leto 2020 zaplnilo Kúpele Piešťany slovenskými dovolenkármi
 8. Spolu
 9. Už deväť rokov duálneho vzdelávania v dm
 10. Brick Award 2020: Pocta kvalitnej tehlovej architektúre
 1. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 25 737
 2. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 23 290
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 20 472
 4. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 18 880
 5. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom) 11 784
 6. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy 11 468
 7. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test) 10 921
 8. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali 10 685
 9. Prešov získa značky, ktoré nemajú ani v Košiciach 10 228
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 9 897
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu