SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Ozbrojený lupič prepadol banku, polícia po ňom pátra

Neznámy páchateľ lúpil asi o 08:30 v pobočke banky na Prostrednej ulici vo Svätom Jure v okrese Pezinok. Ozbrojený a maskovaný muž žiadal peniaze, pracovníčka mu dala doposiaľ nezistenú sumu.

BRATISLAVA/PEZINOK. Neznámy páchateľ lúpil asi o 08:30 v pobočke banky na Prostrednej ulici vo Svätom Jure v okrese Pezinok.Ozbrojený a maskovaný muž žiadal peniaze, pracovníčka mu dala doposiaľ nezistenú sumu. V banke boli v tom čase dvaja klienti.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, pri prepade nebol nikto zranený. Páchateľ mal 25 až 30 rokov, vysoký 185 -190 cm.

Na hlave mal šiltovku, oblečenú mal čiernu bundu s kapucňou a bledomodré rifle. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť, je možné oznámiť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158.

Chronológia lúpeží bánk v roku 2009

BRATISLAVA. 11. februára

Prvá lúpež v roku 2009 sa stala v Bratislave. Neznámy ozbrojený muž vylúpil banku na Saratovskej ulici v Dome kultúry Dúbravka v Bratislave. Pracovníkovi sa vyhrážal zbraňou, z banky odišiel s nezistenou hotovosťou.

6. marca

V centre Ružomberka na Mostovej ulici prepadol ozbrojený páchateľ pobočku UniCredit bank. Zamestnankyňa banky nestratila duchaprítomnosť a podarilo sa jej spustiť poplašné zariadenie. Údajne si odniesol niekoľko tisíc eur.

30. marca

Ozbrojený a maskovaný muž lúpil ráno v banke na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke. Z pobočky si odniesol asi sedemtisíc eur. Páchateľa zachytili bezpečnostné kamery. Polícia ho zadržala 3. decembra. Štyridsaťštyriročný Šimon B. sa k lúpeži priznal. Na svedomí má päť bankových lúpeží tri tento rok a dve vlani. Celkovo z bánk ukradol 172 000 eur.

7. apríla

Ozbrojený páchateľ prepadol predpoludním pobočku Poštovej banky na Dopravnej ulici v Bratislave. Zamestnanca ohrozoval zbraňou, odniesol si 2 020 eur.

8. apríla

V bratislavskom Lamači na Heyrovského ulici predpoludním vylúpili pobočku VÚB. Ozbrojený páchateľ si z banky odniesol približne 30-tisíc eur. Páchateľa pred bankou čakal muž vo Felicii, obaja ušli smerom na Záhorskú Bystricu.

18. apríla

Kuriózna nevydarená lúpež sa stala krátko pred 13:00 v pobočke UniCredit banky v obchodnom dome na Einsteinovej ulici v Bratislave. Páchateľ pristúpil k pracovníčke banky a so zbraňou v ruke od nej žiadal finančnú hotovosť. Žena mu peniaze odmietla vydať, tak utiekol, zbraň si však zabudol v banke. Pri incidente nebol nikto zranený.

18. apríla

Ten istý páchateľ sa presunul do ČSOB v obchodnom dome na bratislavských Zlatých pieskoch. S bielou šatkou na tvári a so zbraňou v ruke žiadal od pracovníčky peniaze. Aj v tejto banke mu žena peniaze odmietla vydať - a tak utiekol.

18. apríla

Opäť rovnaký páchateľ sa po dvoch neúspešných bankových lúpežiach vrátil do nákupného centra na Einsteinovej ulici, kde sa mu nakoniec v pobočke Dexia banky podarilo ulúpiť približne 30 000 eur. Bankového fantóma po pár dňoch policajti zadržali. Obvineniam z lúpeže čelí 54-ročný Bratislavčan.

29. mája

V Bratislave popoludní prepadol pobočku Tatra banky na Račianskej ulici maskovaný muž so zbraňou. Pracovníčka banky mu pod hrozbou použitia zbrane dala peniaze. V banke boli počas prepadu štyria klienti. Páchateľ mal však smolu, jedným z nich bol policajt v civile. Policajti 23-ročného mladíka vďaka popisu zadržali na Vazovovej ulici, pri sebe mal ukradnuté peniaze, zbraň aj kuklu. Mladík mal aj komplica - svojho otca, obaja sú už obvinení z lúpeže.

3. júna

S výbušninou prišiel popoludní lupič do banky na ulici M. Sch. Trnavského v bratislavskej Dúbravke. Páchateľ prinútil pracovníčku, aby mu vydala peniaze a s lupom ušiel na striebornom vozidle Opel Meriva. Hliadka zadržala na petržalskom Námestí hraničiarov 21-ročného Ružomberčana, mladík mal ruky od farby, ktorá znehodnotila aj ulúpené peniaze. Veci z lúpeže, teda šatku, slnečné okuliare, vestu a podomácky vyrobenú výbušninu našli pohodené v kríkoch na Bazovského ulici v Dúbravke. V odpadkovom koši našli aj peniaze znehodnotené bezpečnostnou farbou, v ďalšom koši našli policajti vetrovku, ktorú mal lupič v čase prepadu.

12. júna

Ozbrojený a maskovaný muž predpoludním znovu prišiel do banky banky na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke. Odniesol si približne 85-tisíc eur. Polícia páchateľa zadržala 3. decembra a 44-ročný Šimon B. sa k lúpeži priznal. Spolu prepadol a vylúpil päť pobočiek bánk. Tri tento rok a dve vlani. Celkovo si z bánk odniesoll 172 000 eur.

12. júna

Lupič zavítal do banky na Račianskom mýte v Bratislave. Odniesol si vyše 28-tisíc eur. V novembri polícia z tohto činu obvinila 46-ročného Miroslava R. z Bratislavy. Ten sa podľa polície vrátil do banky aj 17. júla.

12. júna

Na Námestí Ľ. Štúra v Modre popoludní vylúpil pobočku banky so zbraňou v ruke neznámy páchateľ. Odniesol si približne 20-tisíc eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

15. júna

Pobočku VÚB banky v obchodnom centre MAX v Prešove popoludní lúpežne prepadol neznámy páchateľ. Napriek tomu, že mal krátku guľovú zbraň, zamestnankyni banky sa podarilo zapnúť signalizačné zariadenie. Muž spanikáril a ušiel bez peňazí. Z lúpeže je podozrivý 23-ročný Prešovčan.

2. júla

Už do troch minút sa podarilo zadržať páchateľa, ktorý lúpil v banke na Bukoveckej ulici v Košiciach. Páchateľ si odniesol 3 330 eur. Lupiča sledovali náhodní svedkovia, policajti ho zadržali, keď sa s autom dostal do slepej uličky. Obvineniam z lúpeže čelí 23-ročný Igor P. z Prešova. Mladý muž je navyše podozrivý z ďalších dvoch lúpežných prepadnutí, jedným z nich je aj lúpež v prešovskej banke.

17. júla

Ozbrojený páchateľ lúpil v banke na Račianskej ulici v Bratislave, odniesol si vyše osemtisíc eur. Páchateľom bol 46-ročný Miroslav R. z Bratislavy, ktorému za tento čin hrozí až 15-ročný pobyt za mrežami. Obvinený muž vylúpil aj tú istú banku aj 12. júna. Vlani v apríli ho podmienečne prepustili z väzenia za vraždu, ktorú spáchal v roku 1996.

20. júla

Neznámy páchateľ vylúpil banku v obci Dolné Vestenice v okrese Prievidza. Páchateľ si odniesol asi 8 500 eur. Incident sa zaobišiel bez zranení.

22. júla

Neznámy páchateľ krátko pred 13:00 vylúpil banku na Hviezdoslavovej ulici v Senici. So sebou si odniesol asi 600 eur.

5. augusta

Dvaja neznámi páchatelia vylúpili krátko po 12:30 banku na Panónskej ceste v bratislavskej Petržalke. V banke v tom čase nebol žiaden klient, nikto zo zamestnancov nebol zranený. Dvojica ušla na aute.

25. augusta

Neznámy páchateľ predpoludním prepadol banku v Turzovke v okrese Čadca. Pri lúpeži nebol nikto zranený

31. augusta

Neznámy muž ukradol okolo poludnia z banky na Račianskej ulici v Bratislave tisíc eur a ušiel.

7. septembra

Maskovaný a ozbrojený páchateľ vylúpil banku v centre Žarnovice. Odniesol si asi 1 400 eur, dve hodiny po čine policajti páchateľa zadržali. Lupičom bol iba 20-ročný miestny mladík. Peniaze mal schované doma v cukorničke.

22. septembra

Ozbrojený páchateľ vylúpil banku vo Svite. Pracovníčky ohrozoval zbraňou a dvakrát vystrelil do vzduchu. Odniesol si 4 030 eur, nikto nebol zranený. Lupič na druhý deň skončil v rukách policajtov. Z lúpeže je obvinený 30-ročný Popradčan.

7. októbra

Lupič prišiel napoludnie do banky vo Veľkých Kapušanoch. Kameňom v taške rozbil sklo, vchodom vošiel dnu a od pracovníčky si vypýtal 20 eur. Lupiča krátko po čine zadržali policajti v obchodnom centre vedľa pobočky. Dvadsaťšesťročný Rudolf C. si vyslúžil obvinenie z lúpeže a skončil na psychiatrickom oddelení v michalovskej nemocnici. Hrozí mu trest sedem až 12 rokov.

18. novembra

Maskovaný a ozbrojený muž už po tretíkrát lúpil v banke na Blagoevovej ulici v bratislavskej Petržalke. Pri prepade nebol nikto zranený. Polícia lupiča zadržala 3. decembra. Šimon B. sa k lúpeži priznal. Spolu prepadol a vylúpil päť pobočiek bánk. Tri tento rok a dve vlani. Celkovo ulúpil 172 000 eur.

26. novembra

Ozbrojený muž krátko pred 17:00 prepadol pobočku banky na Bagarovej ulici v Bratislave. Páchateľ pod hrozbou použitia zbrane žiadal peniaze. Odniesol si asi 7000 eur.

30. novembra

Neznámy páchateľ lúpil popoludní v pobočke banky na Trenčianskej ulici v Novej Dubnici (okres Ilava). Pracovníčka mu dala 3900 eur.

1. decembra

Lupič si vyhliadol banku na Mlynských Nivách v Bratislave. Pracovníčku ohrozoval použitím zbrane, odniesol si 5720 eur. Polícii netrvalo ani šesť hodín a bankového lupiča dolapila.

8. decembra

Ozbrojený páchateľ prepadol banku na Topoľčianskej ulici v bratislavskej Petržalke. Pracovníčky ohrozoval použitím zbrane. Tie mu však peniaze nedali a lupič ušiel.

11. decembra

Ozbrojený a maskovaný páchateľ vylúpil ráno banku na Prostrednej ulici vo Svätom Jure. V pobočke boli v tom čase dvaja klienti, pri prepade našťastie nebol nikto zranený.

sita
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 3. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 7. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 8. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 9. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 2. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. The future of M&A in Europe
 5. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 6. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 7. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 8. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 9. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 258
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 226
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 952
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 001
 5. Aká je chémia vôní 9 765
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 401
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 752
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 659
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 112
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 649
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu