Inter je krôčik od extraligového bronzu

Dvoma zápasmi rozohrali družstvá Interu Bratislava a Partizánskeho sériu stretnutí o tretie miesto v hádzanárskej Extralige žien, v ktorej sa hrá na tri víťazne stretnutia.

Pivotmanka Interu Bratislava Hundáková zvádzala s obranou Partizánskeho statočné súboje a vytvárala tak gólové situácie pre svoje spoluhráčky. Na snímke strieľa jeden zo svojich gólov v prvom stretnutí série o tretie miesto v Extralige. STARTFOTO – PETER POSPÍŠIL

Prvý duel s istotou pre Inter

V sobotňajšom stretnutí získali interistky po prvý raz väčší náskok v 16. minúte, keď viedli 9:5. Potom sa domácemu družstvu podarilo osobnou obranou na chvíľu eliminovať strelecky disponovanú Školkovú a náskok narástol až na rozdiel šiestich gólov. Polčas sa skončil 15:11.

Po zmene strán sa hneď v úvode druhej tridsaťminútovky pokúsilo Partizánske otočiť stav vysunutou obranou. Žlto-čiernym to spočiatku narobilo veľké problémy, strácali často loptu a rýchle protiútoky spoľahlivo premieňala najlepšia strelkyňa Partizánskeho Szabová (13 gólov). Hosťujúcemu družstvu sa však nepodarilo zmenšiť náskok domácich dievčat na menej ako na dva góly, a tak Inter v závere zápasu opäť natiahol rozdiel v skóre na konečných 26:21 a ujal sa vedenia na zápasy 1:0.

Druhý zápas ako na hojdačke

Včerajšie stretnutie bolo dlho vyrovnané. Až v polovici prvého polčasu sa Inter odpútal od svojho súpera na rozdiel siedmich gólov, keď od stavu 10:10 sedemkrát presne trafil a polčas vyhral 17:11.

Druhý polčas bol pre Partizánske ako z ríše snov. Napriek tomu, že sa mu postupne zranila Školková a potom aj Bohunská, dve kľúčové hráčky, dokázalo ešte do 15 minúty otočiť skóre na 21:22. Potom sa obe družstvá v nervóznom závere stretnutia ťahali o každý gól. Výrazne k nemu prispeli svojimi rozporuplnými verdiktami i obaja rozhodcovia Nemček s Rumanom. Napokon boli šťastnejšie domáce hráčky, ktoré dokázali zvíťaziť aj v druhom zápase, tentoraz 27:25 a vedú v sérii o tretie miesto 2:0 na zápasy. Na potvrdenie bronzových medailí im stačí vyhrať jediné stretnutie na pôde Partizánskeho.

„Sedemgólový náskok sme v druhom polčase stratili najmä preto, lebo nám nevyšlo zopár útočných akcií a dievčatá zbytočne znervózneli“, začal svoje hodnotenie tréner Interu Dušan Daniš. Pochvalu si zaslúžia Kuťková s Fabiánovou a ostatné hráčky sa pripojili svojou bojovnosťou. Tam by som hľadal základ našich dvoch víťazstiev. Momentálne máme družstvo, v ktorom sa hráčky dokážu spravodlivo podeliť o góly, a tak neleží strelecká ťarcha na jednej či dvoch.“

Tréner Partizánskeho Ľubomír Popluhár pochválil svoje hráčky za bojovnosť: „V dnešnom zápase sme najmä v druhom polčase konečne hrali lepšie, o jeho výsledku však jednoznačne rozhodli tri zranenia našich hráčok. Nemáme tak silnú lavičku ako Inter. Chýbajú nám typické spojky, ktoré dokážu dať kedykoľvek gól z väčších vzdialeností. Na dva zápasy, ktoré nás čakajú doma musíme posilniť lavičku a musíme sa dať zdravotne do poriadku. Určite chceme byť na vlastnej palubovke dvakrát úspešný.“