Na dokončenie požiarnej stanice v Petržalke chýba asi osem miliónov korún, preto nebude dokončená v plánovanom termíne. S výstavbou požiarnej stanice sa začalo koncom roku 1997. Vtedy dostal investor stavby osem miliónov korún zo štátneho rozpočtu na všetky prípravné, projektové a zemné práce. V priebehu roka 1998 táto na finančné prostriedky náročná stavba odčerpala zo štátneho rozpočtu, z kapitálových prostriedkov bratislavského magistrátu i z rozpočtu MČ Bratislava – Petržalka, ďalších 40 miliónov korún. O rok neskôr realizátori výstavby Požiarnej stanice v Petržalke preinvestovali 25 miliónov korún a v roku 2000 ešte o tri milióny viac.
Podľa slov Vaňa, keďže počas výstavby museli zabezpečiť prístup stavebnej a hasičskej techniky po komunikácii, ktorá nezodpovedala ani kategórii 2. triedy, museli ju zrekonštruovať a najmä spevniť.
Preto na tento rok v rámci dokončovacích prác zostalo urobiť podlahy, dlažby, nátery a maľby v interiéri stanice. Pracovníci investorskej firmy Pamingu pôvodne chceli tento rok uviesť do prevádzky tri dielne údržby a opráv hasičskej techniky, skompletizovať skladové a hadicové hospodárstvo. Mali v úmysle dokončiť tiež operačné stredisko so všetkým, čo k nemu patrí (výstražná svetelná signalizácia, výstražná cestná svetelná signalizácia a protipožiarne vybavenie interiéru). Realizáciu týchto zámerov však v týchto dňoch brzdia chýbajúce peniaze.
Pôvodne plánovaný rozpočet na celú stavbu od jej začiatku v roku 1997 až do termínu jej odovzdania do užívania predstavoval takmer 123 miliónov korún. Podľa posledného dodatku k existujúcej zmluve o dielo celkové náklady na stavbu vzrástli o viac ako 26 miliónov a na jej definitívne dokončenie v súčasnosti chýba osem miliónov. A to aj napriek tomu, že zo štátneho rozpočtu na rok 2002 bude podľa prísľubu na dokončenie Požiarnej stanice v Petržalke vyčlenených ďalších dvadsať miliónov korún. (tasr)