Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Klubu Bratislava Monarchs vyšiel vstup do sezóny

V 1. kole českej ligy amerického futbalu privítali v sobotu na štadióne v bratislavskom Istrocheme domáci Monarchs ťažkého súpera z Havířova. Napriek výbornej bilancii (6 víťazstiev, 1 porážka) a výhode domáceho prostredia, neboli v prvom stretnutí nového

Americká posila klubu Bratislava Monarchs - Houston Williams III. (na snímke so zdvihnutou rukou) sa teší zo zisku bodov v zápase proti Havířovu Devils. Domáci zvíťazili 21:20. ŠTARTFOTO - PETER POSPÍŠIL

ligového ročníka favoritom. Práve tá jediná porážka, ktorú utrpeli s havířovskými Devils, ich vlani stála účasť v play-off a aj preto bolo v sobotu čo odplácať.

V tíme domácich „panovníkov“ sa objavilo niekoľko nováčikov, ale určite najviac si sľubovali od posily z USA, Houstona Williamsa III., 25-ročného hráča tmavej pleti, ktorý v tomto ročníku rozšíril rady Monarchs. Tento nenápadný hráč, ktorý na prvý pohľad vôbec nevzbudzuje dojem, že hrá najtvrdší kolektívny šport na svete, hneď v úvodnom zápase potvrdil, že jeho prínos pre klub bude veľký.

Monarchs sa už tradične rozbiehali pomalšie, netrvalo ani päť minút a prehrávali 0:6. Po chvíli však bolo už 7:6 a po dobrom výkone celého tímu pár minút pred prestávkou 15:6. Havířov Devils sa ešte dvakrát vrátili do zápasu, keď znížili na 15:12 a potom z 21:12 na 21:20. Tento výsledok bol však už konečným a znamenal pre Bratislava Monarchs v úvodnom kole aj prvé víťazstvo v tejto sezóne.

V 2. kole cestujú Bratislavčania do Prahy, kde nastúpia proti B-tímu Panthers a ďalší domáci zápas zohrajú v nedeľu 21. apríla o 14.00 h na štadióne Istrochemu proti pražským Lions.

Výsledky: Bratislava Monarchs - Havířov Devils 21:20, Praha Panthers B - Nitra Knights 14:6, Dobříš Bobcats - Plzeň Tornadoes 36:14, Praha Lions - Brno Alligators 7:3. (r)