19.00 Carmen, G. Bizet – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Búrka, W. Shakespeare – DPOH, Laurinská 21
19.00 Inkognito, J. Palárik – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Beatles – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Smiechoty – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.06 Tanec v aréne, Asociácia súčasného tanca – Aréna, MIPD Viedenská cesta
19.30 Na koho to slovo padne, G. Görgey – Mestské divadlo, hosť Činoherné divadlo Publikum, klub Čierny havran, Biela ulica 6
19.00 Jááánošííík (po tridsiatich rokoch) – RND, Škultétyho 5
KINÁ
Hartova vojna, USA – Polus, 20.00, 22.35; Istropolis, 17.00, 20.00
Prekliatie žltozeleného škorpióna, USA – Polus, 19.00, 21.20; Istropolis – Artkino, 17.30, 20.00
Čistá duša, USA – Polus, 19.40, 22.25
Dannyho jedenástka, USA – Polus, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05; Charlie centrum, 18.30
Training day, USA – Polus, 20.05, 22.30
Spy game, USA – Polus, 14.00, 16.40, 19.15, 21.50
Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder, USA – Polus, 16.00, 18.10, 20.20, 22.30; Tatra, 16.00, 18.00, 20.00
Chladná pomsta, USA – Polus, 17.00, 19.25, 21.55; Hviezda, 15.45, 18.00, 20.30
Taká zvláštna rodinka, USA – Polus, 14.50, 17.20; Nádej, 17.30, 20.00
Stop tínedžerským filmom! Bulšit!, USA – Polus, 15.10
Pán prsteňov 1, USA – Polus, 15.30
Monsters, a. s., USA – Polus, 15.45, 17.55
Intimita, VB/Fr. – Charlie centrum, 20.30; Mladosť, 15.15, 17.30, 20.00; FK Mladosť, 20.00
E. T. Mimozemšťan, USA – Polus, 14.55, 17.30
Tí druhí, Fr./Špan./USA – Charlie centrum, 18.45
Buena vista social club, SRN – Charlie centrum, 20.30
Vanilkové nebo, USA – Charlie centrum, 17.15
Moulin Rouge, USA – Charlie centrum, 17.00
Všetko o mojej matke, Špan./Fr. – Charlie centrum, 18.00
Všetko, čo ste chceli vedieť o sexe, USA – Charlie centrum, 20.00
Limonádový Joe aneb koňská opera, ČR – Charlie centrum, 19.30
Belphegor – Fantóm Louvru, Fr. – Istota, 17.30, 20.00
Sex pistols – Des a Bes, VB/USA – FK Lúky, 20.00
Amélia z Montmartru, Fr. – Obzor, 18.00
Kandahár, Irán – Obzor, 20.30
KONCERTY A PODUJATIA
8.00 – 18.00 Bratislavské metamorfózy 2002, okresná súťaž v umeleckom prednese – SD Prievoz, Kaštieľska 30
16.00 Biliardový turnaj pre návštevníkov – biliardová herňa PKO
16.30 Stretnutie spoločenstva Miles Jesu – Quo Vadis, Hurbanovo nám.
17.00 Slamienka, klub viazania suš. kvetov – SK Nové Mesto, Vajnorská 21
18.30 Poklady viery v učení svätých: E. Steinová – Quo Vadis
18.30 Rozpravy, psychotronika a natur. medicína – SD Prievoz, Kaštieľska 30
19.00 Musica Aeterna – Foyer SF, Palackého 2
19.00 Protidrogové fórum – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
PRE DETI
9.00 Ivica, malá čarodejnica – OS Makovického 4
10.00 Kto vie, odpovie – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 O dvoch babkách ježibabkách – Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a, aj o 14.00 h
14.00 O dvojhlavej dračici – Bibiana, Panská 41
14.00 Krása kameňa, stretnutie detí s mineralógom – Areál Štrkovec, Drieňová 9
14.00 Zrkadielka, tvorivé výtvarné sebapoznávanie – CC Centrum, Jiráskova 3
14.00 Zasvieť slniečko, dám ti zlaté klbečko – M Klub, Gessayova 10
DISKOTÉKY
Deep House Varios Night – Crystal Music club, Špitálska 37
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Oldies party, DJ Mayoo – Club 39, Staré grunty 5
Disco – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Citrusová noc – Casey, Botanická 35
Disco – Elam club, Staré grunty
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002, k 100. výročiu narodenia – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 26. mája
István Orosz, grafický dizajn, grafika, kreslený film – SNG Esterházyho palác, do 26. mája
Ex voto, insitné umenie – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00, do 19. mája
Monogamista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Gloria et miseria, grafiky – GMB Mirbachov palác, do 5. mája
Milan Laluha, pastely – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 19. apríla
Pavol Susa, obrazy – galéria Michalský dvor, do 28. apríla
Vladimír Kováč, výber – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 19. apríla
Štefan Roskoványi (obrazy), Milan Lukáč (sochy) – foyer Štúdia L+S, Nám. 1. mája 5, po – pia 8.30 – 16.00, do 24. apríla
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. mája
Lea Fekete: Interiérové dekorácie – ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 10. mája
4 del Zoo – Danubiana – Čunovo Vodné dielo, ut – ne 10.00 – 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom – Danubiana, do 31. mája
Kassák a Madi dnes – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 28. apríla
Mária Bliznakovová, odevný dizajn – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 6. mája
Péter Korniss: Robotníci – galéria fotografie Profil, ut – ne 13.00 – 18.00, do 28. apríla
Vladimír Kordoš: Interpretácie a pocty – Galéria Slovenskej sporiteľne, ut – ne 10.00 – 18.00, do 14. apríla
Švédska architektúra 20. storočia – Národné osvetové centrum, Nám. SNP 12, denne 10.00 – 18.00, do 28. apríla
Zázračný oriešok: Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe – Bibiana, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00, do 19. mája
Šimon Mišurda, svietidlá – ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 10. mája