19.00 Čarovná flauta, W. A. Mozart – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Šiesti v pyžame – Nová scéna, Kollárovo námestie 20
19.30 Čechov – Boxer, V. Klimáček – v Divadle F7 hrá GUnaGU, Františkánske nám. 7
19.00 Pobrežie, E. Albee – Divadlo a.ha, MKC, Školská 14
19.00 Tata – RND, Škultétyho 5
KINÁ
Hartova vojna, USA – Polus, 20.00, 22.35; Istropolis, 17.00, 20.00
Prekliatie žltozeleného škorpióna, USA – Polus, 19.00, 31.20; Istropolis – Artkino, 17.30, 20.00
Čistá duša, USA – Polus, 19.40, 22.25
Dannyho jedenástka, USA – Polus, 15.05, 17.25, 19.45, 22.05; Charlie centrum, 18.30; Istota, 17.30, 20.00; Artkino Za zrkadlom, 19.39
Training day, USA – Polus, 20.05, 22.30
Spy game, USA – Polus, 14.00, 16.40, 19.15, 21.50
Jay a mlčanlivý bob vracajú úder, USA – Polus, 16.00, 18.10, 20.20, 22.30; Tatra, 16.00, 18.00, 20.00
E. T. Mimozemšťan, USA – Polus, 14.55, 17.30
Chladná pomsta, USA – Polus, 17.00, 19.25, 21.55; Hviezda, 15.45, 18.00, 20.30
Taká zvláštna rodinka, USA – Polus, 14.50, 17.20
Stop tínedžerským filmom! Bulšit!, USA – Polus, 15.10
Pán prsteňov 1, USA – Polus, 15.30
Monsters, a. s., USA – Polus, 15.45, 17.55
Intimita, VB/Fr. – Charlie centrum, 20.30; Mladosť, 15.15. 17.30
Tí druhí, Fr./Špan./USA – Charlie centrum, 18.45
Buena vista social club, SRN – Charlie centrum, 20.30
Vanilkové nebo, USA – Charlie centrum, 17.15
Moulin Rouge, USA – Charlie centrum, 17.00
Všetko o mojej matke, Špan./Fr. – Charlie centrum, 18.00
Monthy Python: Zmysel života, VB – Charlie centrum, 20.00
Limonádový Joe aneb koňská opera, ČR – Charlie centrum, 19.30
Amélia z Montmartru, Fr. – Obzor, 18.00
Kandahár, Irán – Obzor, 20.30
Ocean‘s eleven, USA – Artkino Za zrkadlom, 19.39
Projekt 100: Juh, Tal. – FK Mladosť, 20.00
KONCERTY A PODUJATIA
15.00 Rezervé pre seniorov, beseda – SD Trnávka, Bulharská 60
15.30 Dejiny japonskej hudby, prednáška – kinosála Mestského múzea, Primaciálne nám. 3
16.00 Krúžok ručných prác – Quo Vadis, Hurbanovo nám.
18.00 Klub zdravej výživy, prednáška – CC Centrum, Jiráskova 3
19.00 No name: Oslávme si život – estrádna hala PKO
19.00 Big band Českého rozhlasu, diriguje F. Slováček, spievajú Petra Janů, Radka Fišarová – koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
19.00 Bakalársky koncert študentov katedry skladby a dirigovania HTF VŠMU – koncertná sieň Klarisky, Farská 4
19.00 Big Band Českého rozhlasu – SRo, Mýtna 1
20.00 White noise – Metro klub, Suché mýto
PRE DETI
9.30 Indiánska rozprávka – Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
10.00 Cvičme v rytme, matky s deťmi – Klub 22, Vavilovova 22
16.00 Výtvarná dielňa – Združenie pre integrálne vzdelávanie, Košická 52
DISKOTÉKY
Rockamotion, Rock undeground party, DJ Mathew – Club 39, Staré grunty 51
Disco – Cirkus Barok, nábrežie Dunaja
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Disco – Casey, Botanická 35
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002, k 100. výročiu narodenia – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 26. mája
István Orosz, grafický dizajn, grafika, kreslený film – SNG Esterházyho palác, do 26. mája
Ex voto, insitné umenie – SNG Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2, ut – ne 10.00 – 18.00, do 19. mája
Monogamista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Gloria et miseria, grafiky – GMB Mirbachov palác, do 5. mája
Milan Laluha, pastely – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 19. apríla
Pavol Susa, obrazy – galéria Michalský dvor, do 28. apríla
Vladimír Kováč, výber – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 19. apríla
Štefan Roskoványi (obrazy), Milan Lukáč (sochy) – foyer Štúdia L+S, Nám. 1. mája 5, po – pia 8.30 – 16.00, do 24. apríla
Bruno Munari – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. mája
Lea Fekete: Interiérové dekorácie – ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 10. mája
Novovzniknutý svet, fotografie E. Serottu – SNM, Vajanského nábr., do 8. apríla
4 del Zoo – Danubiana – Vodné dielo Čunovo, ut – ne 10.00 – 20.00, do 31. mája
E. B. Brzezinski: Dialóg s drevom – Danubiana, do 31. mája
Kassák a Madi dnes – Galéria Z, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 28. apríla
Mária Bliznakovová, odevný dizajn – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 6. mája
Péter Korniss: Robotníci – galéria fotografie Profil, ut – ne 13.00 – 18.00, do 28. apríla
Vladimír Kordoš: Interpretácie a pocty – Galéria Slovenskej sporiteľne, ut – ne 10.00 – 18.00, do 14. apríla
Švédska architektúra 20. storočia – Národné osvetové centrum, Nám. SNP 12, denne 10.00 – 18.00, do 28. apríla
Zázračný oriešok: Kniha v rozhlase, rozhlas v knihe – Bibiana, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00, do 19. mája