Úspech mala aj relácia LSD (Lasica, Satinský a druhí), kde hneď v premiére uviedli nezabudnuteľný fingovaný rozhovor s politikom Karolom Bacílkom. Do ukážok z jeho prejavov vsunuli svoje otázky a vznikli úžasné dialógy.
Bacílek často vyrábal skomoleniny: „A ja som hovoril o tejto otázke aj na ústrednom výbore na poslednom zasadení."
V motoristickom magazíne Pozor, zákruta! bola každá tretia skladba zo Západu. Aj keď šlo o reláciu venovanú motorizmu, vystupoval v nej znalec vína a dobrej kuchyne Milan Mlsna alias Strýco Marcin. Podľa vlastných slov bol takým kuchárom, že pripálil aj kuchársku knihu.
Každú sobotu sa vysielal Maratón, humoristicko-satirické pásmo z košického štúdia. Presne o jednej na obed sa ozvalo: „Maratón. Milí priatelia, počúvate maratón úsmevného slova a populárnej hudby pre dospelých a dospievajúcich." Protagonistami relácie boli Ján Kado, Peter Gažo a Milka Zimková.
Známy blok sa volal Ďurko a ocko. V nedeľu o ôsmej ráno sme pekne v perinke zababušení počúvali rozprávky s tetou Bálintovou.
Panoráma v réžii Júlie Kurilovej bola revue hudby a zaujímavostí. Sem-tam sa odvysielali aj zahraničné skladby.
Obľúbenou reláciou bol Kaleidoskop plný epigramov, aforizmov, mikropoviedok a dobrej hudby pod taktovkou známeho humoristu Berca Trnavca, rodáka z Piešťan. Účinkoval tu aj Viktor Kubal, ktorý nás za zvuku vŕtačky pravidelne informoval o pálčivých problémoch na ceste k socializmu. Jeho vstup sa volal Čo vŕta Viktorovi v hlave.
V programe nazvanom Hostinec pod gaštanom vystupovala dvojica Krajíček - Hlaváček v úlohách dvoch gazdov. Ranná rozcvička nás sprevádzala každým pracovným ránom pred siedmou a hneď po nej bolo Jazykové okienko. Relácie, ktoré nám mladým veľa nehovorili, sme príliš nepočúvali.
Roľnícka beseda, „obľúbené" vysielanie pre poľnohospodárov a pracovníkov JRD, ktorého súčasťou bola Beseda u Hlavajov, kde sa riešili zásadné problémy poľnohospodárstva. Bola to vážna relácia, no vždy sme sa dobre nasmiali. Známou postavou tohto programu bol „Sváko Ondro" v podaní Ondriša Jariabka.
Rozhlasové hry pre mládež sa vysielali v nedeľu poobede, v hlavnej úlohe s „večným pionierom", dnes už nebohým Emilom Filom.
Relácia Z krajiny Sovietov bola pre obzvlášť otupených poslucháčov, ktorí vydržali hodinu počúvať chválospevy na krajinu, kde včera znamenalo zajtra.
Všeobecne sa v rozhlase vysielalo málo hudby, ktorá mohla byť pre mladých zaujímavá. Ako náhrada slúžil Lunapark v Petržalke. Miesto, kde okrem rôznych atrakcií ako vlnovka a kolotoče neustále chrčal z ampliónov rokenrol a hudba, ktorú nebolo možné počuť inde.
Pokračovanie nabudúce