Slobodná Európa
Radio Free Europe - RFE. Prinášala nám informácie o dianí vo svete. Obľúbenou reláciou bolo Hudobné popoludnie (Music Afternoon) so znelkou NIVRAM od skupiny Shadows.
Vysielanie správ bolo sabotované rušičkou, ale samotná hudba spravidla nie. Soboty a nedele moderoval pán Ľudovít Dvorský z New Yorku, ktorý uvádzal americké hitparády.
Počúvali sme aj Szabad Europa rádio, čo bolo vysielanie maďarskej Slobodnej Európy. Nebolo príliš rušené a hralo každý deň od tretej na želanie poslucháčov v relácii Délutáni randevú (Poobedňajšie rande). Reláciu moderoval László Czech, ktorý uvádzal originálne anglické názvy v preklade do maďarčiny. Tak zo skladby Manfreda Manna Ha, Ha Said the Clown bolo Ha, ha mond a bohóc a zo skladby od Eagles Baby Come Back vzniklo Baby gyere visza.
Hlas Ameriky
Vysielanie pre Československo This is the voice of America, bolo zakázanou stanicou označovanou za „štvavú vysielačku". Vysielanie malo magazínový charakter. Medzi správami bola zaradená hudba, na ktorú sme čakali. Ako redaktor tu pôsobil aj bývalý véčkarský diskdžokej Števo Anderko.
Rádio Viedeň
Relácia Beschwingt um Elf sa začínala každý deň o jedenástej. V roku 1965 hrali stále dookola skladbu od Drafiho Deutschera Marmor Stein und Eisen bricht. Bola to jediná nemecká skladba, ktorá bodovala aj v americkej hitparáde. O dvanástej nasledovala relácia Auto Fahrer unter Wegs, čo bola motoristická relácia, obdoba našej Zákruty.
Trvala hodinu a hrali typické nemecké šlágre od spevákov ako Peter Alexander, Udo Jürgens, Caterina Valente. Na záver relácie dávali vždy nejaký rokenrol s Elvisom. Na túto chvíľu som netrpezlivo čakal, lebo už o štvrť na dve sa začínalo poobedňajšie vyučovanie. Do školy som dobehol na poslednú chvíľu a v hlave mi hučal Elvisov rokenrol - počúval som táraniny o veľkosti krajiny sovietov na občianskej výchove.
Každú sobotu išla Österreichische Hitparade, ktorú uvádzala Eva Maria Kaizer. Počúvali sme aj reláciu Hallo Teenagers, začínala sa orchestrálkou od Duanna Eddyho Rebel Trousers.
Rakúsky rozhlas, stanica Ö3
V roku 1968 začali vysielať na VKV. Rozhlasový signál sa šíril na frekvenciách, ktoré naše prijímače, pochopiteľne, nemali. Našli sa však machri, ktorí pomocou nejakej súčiastky za sto korún dokázali chytať signál, a tak sme začali počúvať Ö3.
Československý rozhlas
K popularite a rozvoju bigbítu a jeho interpretácii významne prispeli rôzne ankety a súťaže obľúbenosti. Zlatý slávik, ktorý mal svoju premiéru v roku 1962, zaznamenal veľký ohlas. Plejáda nových a dosiaľ neznámych mien interpretov a skupín čulo nahradzovala vtedajšie populárne hviezdy.
Rozhlas sa len veľmi váhavo prispôsoboval požiadavkám mladých poslucháčov. Len pod vplyvom konkurencie (Rádio Luxembourg) sa začali vysielať relácie, ktoré obmedzene integrovali ľahšie žánre vrátane bigbítu.
Pokračovanie nabudúce