SME

Kúpaliská majú zatiaľ zlú sezónu

Zatiaľ sú štatistiky za toto leto slabé, v júni prišlo k vode len veľmi málo ľudí. Počasie sa má zlepšovať, prevádzkari dúfajú, že to ešte tržbami dobehnú.

Plaváreň Delfín v piatok popoludní - žiaden návštevník.Plaváreň Delfín v piatok popoludní - žiaden návštevník. (Zdroj: SME- DOROTA KRÁKOVÁ)

BRATISLAVA. Zlé počasie mení plány prevádzkarom kúpalísk. Kým za minulý rok mala mestská organizácia, ktorá bazény v meste spravuje, v júni tržby 2,7 milióna korún, tento rok je to len 465-tisíc korún (15-tisíc eur).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Je to rozdiel," hovorí Jozef Chynoranský, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení v Bratislave. „Jún už nedobehneme, tam boli len dva dni vyslovene teplé. Júl však býva silný, uvidíme," hovorí. Pre zlé počasie už aj uvažovali, že by plaváreň Pasienky, ktorá býva v lete zatvorená, otvorili už v auguste. „Minulý rok sa otváralo v septembri, tento rok by sa to dalo už 15. augusta, ak sa podarí dovtedy dokončiť údržbu."

SkryťVypnúť reklamu

Menej chodia aj turisti

Málo ľudí chodí aj na jazerá. V sobotu divoká pláž napriek zamračenému počasiu nebola úplne pustá, ale kúpalo sa len zopár odvážlivcov. „Väčšinu ľudí odradí, že nesvieti slnko, ale voda je teplá," hovoril jeden z nich. Po hladine sa preháňali aj vodní lyžiari a niekoľko člnov, rodina s deťmi si pri vode rozložila stany a grilovala. O niečo ďalej sedeli rybári v teplom oblečení.

„Najhorší prepad bol za jún," povedal v piatok vedúci prevádzky Zlaté piesky Marián Bohunský. Júl je podľa neho zatiaľ porovnateľný s inými rokmi a počasie sa má zlepšiť. „Za jún máme rozdiel v tržbách oproti minulému roku 18-tisíc eur, za júl zatiaľ 1897 eur. Neteší nás to, ale musíme s tým vždy rátať. Dúfam, že tí, čo si neodkúpali svoje, prídu v júli a v auguste," povedal. Horšie je, že ubúda aj turistov, je tu totiž aj stredisko cestovného ruchu. „Asi je to tým, že sme prešli na euro. Naše ceny ostali rovnaké, ale Čechom a Poliakom sa to teraz neoplatí. "

SkryťVypnúť reklamu

Nudisti sa nesťažujú

Rusovce mali v sobotu asi najviac návštevníkov, jazero je známe tým, že nudisti tam chodia prakticky celý rok okrem zimy. Popoludní, hoci slnko nesvietilo, trčalo z vody šesť hláv. „Vyhoď ma, vyhoď!" kričali na seba vo vode traja „plavkáči". „Je výborná!" kričala z vody na kamarátku jedna z nudistiek. Viac ako kúpajúcich sa však bolo na brehu mĺkvych rybárov.

V nedeľu sa počasie trocha zepšilo, kúpalo sa viac ľudí.

V tieni sa pri vode nedá vydržať

Málo kúpajúcich sa a aj krčmových hostí. Priveľa je pri vode len hmyzu.

BRATISLAVA. Málo kúpajúcich sa, ale aj málo krčmových hostí - kúpaliská boli uplynulý mesiac prázdne. Zima a komáre kazili sezónu.

„Ani nemuselo zájsť slnko a mal som nad hlavou roj komárov. Štípali ako bláznivé," hovorí Jaroslav, ktorý sa kúpal v Rusovciach, aj keď slnko nepálilo. Kritická situácia s premnoženými komármi sa tak prejavuje hlavne pri vode. V Rusovciach je problém s komármi o to horší, že pri tamojšom jazere je lesík, cez ktorý treba k vode prejsť. Jaroslav sa na cestu lesíkom na bicykli vyzbrojoval repelentmi.

SkryťVypnúť reklamu

„Kupujem si hlavne také, ktoré sa dajú striekať na oblečenie. Dúfam, že nie je veľa takých, čo sa nastriekajú na telo a a idú s tým do vody."

Na Zlatých pieskoch bolo veľa mušiek. „Komáre som nezaregistrovala, len tie malé mušky boli otravné, boli už aj nad vodou, keď som plávala k brehu a hneď ma obkolesili. Našťastie, neštípali," hovorí kúpajúca sa Dáša.

Situáciu s premnoženými komármi chce mesto začať riešiť tento týždeň, ako magistrát oznámil, má sa začať s postrekmi ohnísk výskytu.

(dot)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 815
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 494
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 528
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 419
  5. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 3 392
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 381
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 269
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 012
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 27 073
  2. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 159
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 9 218
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 254
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 813
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 284
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 6 980
  8. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 5 824
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu