BRATISLAVA. hodiny vo štvrtok 7. mája. Práce majú skončiť v pondelok 11. mája do 6. hodiny. Dôvodom opravy je zlý technický stav povrchu komunikácie.
Počas opravy sú zabezpečené náhradné trasy cez Galvaniho, Rožňavskú a Trnavskú cestu. Dopravný podnik Bratislavy zároveň zabezpečí prelinkovanie mestskej dopravy. Zmeny budú vyznačené dopravným značením.
Oddelenie cestného hospodárstva magistrátu zabezpečí odfrézovanie zdeformovaného a nerovného povrchu, ktorý nahradia nové vrstvy. Opravený povrch cesty bude v rozsahu 4370 štvorcových metrov s rozpočtom 150.000 eur (4,518 milióna Sk).
Po skončení opravy bude zabezpečené nové vodorovné a zvislé značenie na nebezpečnej križovatke so železničným priecestím Ivanská-Trnavská-Vrakunská, ktorým bude zakázané odbočenie z Ivanskej cesty doľava na Vrakunskú pre všetky vozidlá, vrátane mestskej hromadnej dopravy, v súčasnosti bolo linkovanie MHD v predmetnom úseku už zmenené.
V pondelok 11. mája o 10. hodine bude otvorený úsek na Dúbravskej ceste, ktorý bol budovaný v rámci diaľničnej siete. Ide o úsek od Polianok k základnej umeleckej škole (ZUŠ), ďalej bude cesta zaslepená. Ku škole sa bude možné dostať z oboch strán komunikácie. Do budúcnosti sa v úseku Polianky ZUŠ plánuje nová trasa mestskej hromadnej dopravy.