Staré Mesto najskôr vyčlenilo parkovacie miesta, tie potom dalo do správy inej spoločnosti, ktorú neskôr sprivatizovalo, uviedol. „Podľa mňa sa k tomu postavila absolútne hrubým, ignorantským spôsobom. Parkovacie miesta pri obytných domoch majú byť predovšetkým pre ich obyvateľov, majú byť spoplatnené spôsobom, ktorý je akceptovateľný pre obyvateľov Starého Mesta,“ vyhlásil Kaliňák.
Podľa nového zákona, ktorý začne platiť v nedeľu, by mal chodník ostať pre peších. Vodiči musia pri parkovaní na chodníku nechať aspoň 1,5-metrový priestor pre chodcov. Podľa skorších vyjadrení staromestskej hovorkyne Aleny Kopřivovej budú mať vodiči po nadobudnutí účinnosti nového zákona v niektorých častiach centra hlavného mesta problémy. Komplikovaná situácia vznikne najmä na úzkych komunikáciách s úzkymi chodníkmi.
Minister Kaliňák tvrdí, že Bratislavčania dnes trpia pre rozhodnutia z predchádzajúcich období. „Keby neboli odstavné plochy v súkromných rukách, alebo by mesto vlastné plochy neprenajalo súkromníkom, možno by to parkovanie bolo jednoduchšie,“ vyhlásil. Podľa neho sú aj prípady, kde sú veľmi ťažké riešenia parkovania. „Napríklad Kozia ulica,“ uviedol.
Prezident Policajného zboru SR Ján Packa považuje reakcie Starého Mesta za „alibizmus“. „Nech sa pozrú, kto je správca komunikácie v Starom Meste, kto môže rozhodnúť o dopravnom značení, kto môže vyznačiť, že na tom chodníku je povolené parkovanie,“ pripomenul. Ako dodal, chodník je od slova chodiť, nie parkovať. „Ak zablokujeme chodníky a necháme tam parkovať všetky autá, chodcov vyženieme na vozovku,“ dodal.