Vtedy sa viedli búrlivé debaty v zastupiteľstve aj na internete, kde prebiehali trucankety. Jedni chceli most s menom pápeža, ozývali sa aj murgašovci. Po veľkých ťahaniciach sa dospelo k názvu Apollo.
To bolo zábavy.
Tohtoročná anketa už nebola taká veselá. Ľudia síce dostali zdanlivo revolučnú možnosť rozhodnúť už nie o názve, ale o podobe mosta. Lenže prevládol pocit, že mesto vlastne ponúka len akýsi happening, za ktorým skrýva čudné rozhodovanie o veciach verejných, a hlavne na iných miestach ako vo verejnosti.
Je vôbec otázne, či by mali obyvatelia, medzi ktorými je asi menšina urbanistov, rozhodovať o niečom takom, ako je vzhľad mosta v centre mesta. Iste, pripomína to hlasovanie poslancov o predajoch pozemkov a množstve iných vecí, na ktoré asi nemajú všetci potrebnú odbornosť.
Možno, ak sa teda plebiscit mestu tak osvedčil, by sa mohlo pristúpiť k pokročilej forme demokracie – o každom bode programu zastupiteľstva by mohli hlasovať ľudia prostredníctvom SMS správ. Hodilo by sa to napríklad pri zmenách územného plánu.