Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Réci patrí Pohár BFZ

Dorastenecký Pohár BFZ si proti Slovanu vybojovali chlapci ŠK Malacky.

BRATISLAVA. Pohár Bratislavského futbalového zväzu mužov si vybojovali hráči štvrtoligovej Réce, ktorí vo finálovom súboji v Gajaroch zdolali treťoligové Lozorno 4:0. Víťazi pôsobili od prvej minúty futbalovejším dojmom, lepšie kom­­binovali a v koncovke boli pohotovejší.

Rýchlym gólom, hlavičkou Gubániho po štandardnej situácii už v tretej minúte si vytvorili hernú i psychickú prevahu. O svojom úspechu rozhodli v prvom polčase, keď stre­lili ďalšie dva góly. Druhý po rohovom kope v 28. min a hlavičke Halla pridal zblízka opäť Gubáni a v 37. min. po individuálnej akcii a strele z 25 metrov strelil tretí gól Guldan.

V druhom polčase sa Lozorno snažilo zmierniť nepriaznivý stav, ale Kollár v bránke Réce bol pozorný. Naopak, po Kulašovom brvne stanovil Farkaš v 75. min konečný výsledok. Pohár, ktorý odovzdal predseda BFZ Andrej Machovič, skon­čil zaslúžene v rukách réckeho kapitána Viktora Halla.

Dorastenecký Pohár BFZ si v kvalitnom súboji vybojovali chlapci ŠK Malacky, ktorí dvoma gólmi Rastislava Havlíka zdolali B-tím bratislavského Slovana.

Pohár BFZ - finále

MUŽI: ŠK Lozorno - ŠK Réca 0:4 (0:2), góly: 3. a 28. Gubáni, 37. Guldan, 75. Farkaš. Pred 537 divákmi rozhodoval Tománek, ŽK: Heriban (Réca).

LOZORNO: Remža - Beňa, Horvát, Morávek (59. M. Križan), Gecler (63. T. Karovič) - D. Tóth (70. Rusňák), L. Križan, M. Tóth, J. Karovič - Švajdlenka, Cabadaj.

RÉCA: Kollár - D. Bartko, Guldan, Krekáč (61. Farkaš), Bozsik - Gubáni (82. Heriban), Hall, Mrva, Kulaš - Andrássy, Meszároš (88. Janošovič).

DORAST: Slovan Bratislava B - ŠK Malacky 1:2 (0:1), góly: 53. Polák - 6. (11 m) a 56. Havlík. Pred 381 divákmi rozhodoval Ondrušek, ŽK: Baláži, Juščiak, Hutta - Hlavenka, Blažek.

SLOVAN: Milošovič - Hrica, Galbavý (8. Polák), Baláži, Brunovský - Dukes, Pecko, Weisz, Klačko - Juščiak, Hutta.

MALACKY: Brajer - Hlavenka, FrŘhauf, Sedláček, Juriga - Hýll, Režný, Valúch, Blažek - Havlík, Iláš.