Otvorenie tunela Sitina, ktoré je súčasťou diaľnice D2, bolo najvýznamnejšou dopravnou zmenou uplynulého roka. Čakali naň nielen kamionisti, ale aj Bratislavčania.
Na začiatku roka po suchej zime sa hovorilo, že úsek by sa mohol spojazdniť predčasne. Nakoniec ho slávnostne otvorili 23. júna. Prvý tunelom prešiel pilot Formuly 1 David Coulthard. Hneď prvý týždeň po otvorení tunela sa ukázalo, že Patrónka sa odľahčila.
Zložité dopravné obmedzenia čakali na vodičov v lete počas rekonštrukcie Patrónky. V tom čase sa robili na viacerých miestach v meste opravy zastávok MHD a frézovali sa koľaje na vozovke.
Mesto si veľa sľubovalo od rozšírenia Botanickej ulice, ktoré sa dokončilo na jeseň. Tá mala odstrániť zápchy, v ktorých stáli autá z Karlovej Vsi, ale aj Dúbravky, Devína a Devínskej Novej Vsi.
Dôležitou stavbou bolo aj rozšírenie Prístavnej ulice, ktorá spája Most Apollo a Prístavný most. Dva nové pruhy postavila firma Metro, potom magistrát zrekonštruoval starý úsek. Práce sa dokončili s meškaním.
Dopravu v Bratislave ovplyvnili aj zámery investorov. V okolí veľkých stavenísk sa často zaberá vozovka na rozkopávku, alebo sa odstavia semafory. Tak to bolo pri stavbe Astoria Palace na Hodžovom námestí, Apollo Business Centra na Prievozskej, supermarketu Lidl na Gagarinovej, na Račianskej ulici, na Landererovej a Prístavnej, kde sa stavajú projekty Eurovea a Panorama City a inde.
V lete i na jeseň sa v historickom jadre, ale aj v Ružinove objavili rozsiahle rozkopávky, pri ktorých sa kládli káble alebo opravovali inžinierske siete. V snahe zvýšiť príjmy mesta a na druhej strane prinútiť stavebníkov, aby kopali čo najkratšie, schválilo mestské zastupiteľstvo na decembrovom rokovaní zvýšenie dane za rozkopávky.
V doprave je však stále čo hasiť. Na riešenie čaká Záhradnícka, Vlárska aj Hradská. Tento rok sa hovorilo aj o strategických stavbách, ktoré majú pre Bratislavu význam: o ceste na juh Slovenska, rozšírení diaľnice D1 a o diaľnici D4. Koncom roka potešilo vodičov otvorenie rakúskej diaľnice A6.