Včera začali v meste stavať ďalší obchodno-obytný komplex.
Projekt za 1,2 miliardy korún začala včera v Mlynskej doline stavať česká skupina Sekyra Group. Do roka 2009 by vedľa budovy Slovenskej televízie malo vyrásť obchodné centrum Galéria Cubicon a bytový súbor Rezidencia Cubicon. Má v nich byť celkovo 7200 metrov štvorcových obchodných priestorov a 16 700 metrov štvorcových bytov.
„Obchodné centrum nebude celomestského významu, ale bude mať význam len pre danú lokalitu, aby záťaž na životné prostredie a dopravná záťaž boli udržateľné,“ tvrdí predseda predstavenstva spoločnosti Luděk Sekyra.
Primátor Andrej Ďurkovský povedal, že výstavba nenaruší panorámu mesta, lebo ide o nízkopodlažnú zástavbu bez vežiakov. Zámerom mesta je, aby investori zaplatili rozšírenie a opravy ciest, priechodov pre chodcov či svetelných križovatiek.
Cubicon si vyžiada aj zmeny v hromadnej doprave. „Je tu linka 39. Tú podľa mňa treba zachovať. Možno ju posilníme veľkosťou autobusov, prípadne skrátime intervaly,“ povedal predseda predstavenstva DPB Branislav Zahradník. Či sem mesto privedie ďalšie linky, zatiaľ nie je známe. (sita)