Magistrát mesta Bratislavy, mestské časti Petržalka a Devínska Nová Ves majú vytvorené tzv. eurotímy, v ktorých sú pracovníci zodpovední za prípravu úradov na euro. Na čele tímov v mestských častiach je zvyčajne prednosta.
Na úrovni bratislavského magistrátu sú členmi eurotímu riaditelia sekcií a vedúci oddelení magistrátu. "Za náročnú úlohu považuje eurotím prispôsobenie informačných systémov samosprávy," povedala bratislavská mestská hovorkyňa Eva Chudinová.
Eurotímy vypracúvajú harmonogram krokov potrebných na zavedenie eura ako platidla systému konkrétnej samosprávy. Ide o zmeny v informačnom, finančnom a účtovnom systéme, v právnych normách záväzných pre činnosť samosprávy alebo aj v rozhodnutiach o vyrubení dane, priznaní jednorazovej finančnej pomoci či v práci pokladne.
V centrálnej mestskej časti Staré Mesto sa v súčasnosti eurotím tvorí, informovala staromestská hovorkyňa Alena Kopřivová. V Starom Meste už 11 pracovníkov miestneho úradu absolvovalo školenie o eure. V Ružinove, kde zavedenie eura rieši ekonomické oddelenie, majú už na to pripravený počítačový softvér.
V Novom Meste, Petržalke a v Ružinove budú rozpočet na rok 2008 tvoriť s ohľadom na prechod na euro. Podľa hovorkyne Združenia miest a obcí Slovenska Oľgy Gáfrikovej zhruba 60 percent nákladov na zavedenia eura vynaloží samospráva na zmeny v informačných systémoch podľa ich technickej úrovne. V decembri 2008 by mali mať samosprávy pripravenú primeranú hotovosť, aby mohli od 1. januára 2009 uskutočňovať platby v euro.