Bajtošová sa zorientovala a získala už dve medaily

V Novom Meste na Morave organizujú od pondelka majstrovstvá sveta v orientačnej cyklistike. Skončia sa zajtra a štartujú tam aj Bratislavčania.

Najlepšie zo Slovákov si zatiaľ počínala pretekárka z klubu Vazka Bratislava Hana Bajtošová, ktorá v súťaži žien v šprinte získala najskôr bronzovú medailu. Úspešné účinkovanie slovenských reprezentantiek v tejto disciplíne zvýraznila ôsmym miestom jej oddielová kolegyňa Stanislava Fajtová.

Titul majsterky sveta si vybojovala Ruska Černyková pred Rakúšankou Gigonovou. „Súťaž žien v šprinte pre nás dopadla nad očakávanie dobre. Medaila Bajtošovej a ďalšie umiestnenie v prvej desiatke sú príjemným prekvapením,“ povedal reprezentačný tréner Marián Kazík. V rovnakej disciplíne mužov obsadil desiate miesto Štefan Šulgan (BIKO B. Bystrica). Smolu mal Mikuláš Šabo (Vazka Bratislava), ktorý tesne po odštartovaní dostal defekt a preteky vzdal.

Hana Bajtošová získala medailu aj počas druhého súťažného dňa. Striebro si vybojovala na strednej trati a obhájila tak pozíciu z vlaňajšieho šampionátu vo Fínsku. Druhý titul v priebehu dvoch dní získala Ruska Xenia Černychová, ktorá mala pred Bajtošovou takmer minútový náskok. Bronz putuje do Česka zásluhou domácej matadorky Markéty Jiráskovej, ktorá na Slovenku stratila iba dve sekundy.

Medzi mužmi sa darilo Fínovi Mikovi Tervalovi, ktorý trať dlhú 12,5 km s prevýšením 170 metrov a 18 kontrolnými stanovišťami zvládol za 50:21 minúty. Zo slovenských reprezentantov sa tak ako v prvý deň najviac darilo Štefanovi Šurganovi, ktorý získal solídne 11. miesto.

Majstrovstvá sveta vyvrcholia zajtra záverečnými disciplínami.