Krátko zo športu

V hre budú bowlingové tituly

V nákupnom centre Aupark sa cez víkend uskutočnia majstrovstvá Slovenska registrovaných jednotlivcov v bowlingu. Absolútne finále je na programe v nedeľu od 14.00.

O titul majstra Slovenska sa bude súťažiť v kategóriách muži, ženy, juniori do 19 rokov a juniori do 15 rokov. Víťazi jednotlivých kategórií si vybojujú účasť na Európskom pohári v Luxembursku a najlepších šesť žien získa oprávnenie štartu na majstrovstvách sveta v mexickom Monterrey.(tasr)

Softbalistky do Pekingu nepôjdu

Slovenské softbalistky obsadili v talianskom Terste v kvalifikácii európskych a afrických družstiev o postup na OH 2008 v Pekingu spolu s družstvom Bulharska konečné 9. miesto.

Zverenkyne trénerskej trojice Petr Gutvirt, Jaroslav Hanuš, Tomáš Horváth prehrali v základnej A-skupine všetky štyri zápasy a skončili v nej na poslednom 5. mieste (tak ako Bulharky v B-skupine). Posledná 11. pozícia patrí Nigérii. Náš tím, v ktorom si zahralo aj päť Bratislavčaniek, postupne nestačil v Terste na Holanďanky, reprezentantky Juhoafrickej republiky, Chorvátky a vo svojom záverečnom vystúpení podľa očakávania ani na aktuálne majsterky Európy - domáce Talianky, ktorým podľahli predčasne už po 3. inningu 0:20.(bg, sita)

Majstrom je opäť 1. CC Bratislava

Curlingovým majstrom Slovenska v zmiešaných družstvách sa stal tím 1. CC Bratislava, ktorý triumfoval tretíkrát za sebou.

V pražskej hale Roztyly nezaváhal tím v zložení Barbora Bugárová, Pavel Kocian, Zuzana Axamítová a Pavol Pitoňák ani v jednom zo šies­tich stretnutí a zaslúžene si vybojoval právo účasti na septembrových ME v Madride. Hráči 1. CC zdolali v dramatickom finále družstvo Popradu 6:5 po predĺžení. Bronz si vybojoval Airport Bratislava. Slovensko sa na ME v Madride stretne v B-skupine s Litvou, Nemeckom, Bulharskom, Rakúskom, Talianskom a Írskom.