Igor Piačka: Boje a objatia (maľby a grafiky) - galéria Ardan, Dobrovičova 7 (do 15. júna)
Otília Kopecká (výšivky) - Galéria ÚĽUV, Obchodná ul. (do 8. septembra)
Plasticky a konceptuálne (2000 - 2005). Súčasná bulharská maľba - Národné osvetové centrum, Dom umenia, Nám. SNP 12 (do 28. mája)
Maja Dusíková: Kde bolo, tam bolo (ilustrácie) - Galéria Michalský dvor, Michalská 3 (do 27. mája)
Operácia Antrophoid 1941 - 1942 - Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2 (do 2. septembra)
Ewa Wilczyska a Tomasz Hapka: Maľba z Krakowa - Galéria F 7, Františkánske námestie 7 (do 8. júna)
Karol Weisslechner 007 - GMB, Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 (do 17. júna)
Between... / Medzi... spiritindesign - Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13 (do 1. júna)
Stará Sofia v 19. storočí - Bulharský kultúrny inštitút, Jesenského 7 (do 28. mája)
František Kudláč: Portréty chartistov a osobností alternatívnej kultúry k 30. výročiu Charty 77 - CC Centrum, Jiráskova 3 (do 20. mája)
Albrecht Dürer - grafiky (zo zbierok Východoslovenského múzea) - SNM, Historické múzeum, Bratislavský hrad (do konca augusta)
Doba noblesy 20. - 30. roky v Bratislave - Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1 (do septembra 2007)
Na husličkách maľované - Múzeum mesta Bratislavy, Radničná 1 (do 20. mája)
Život bobra - SNM, Prírodovedné múzeum, Vajanského nábr. 2 (do 30. júna)
Nanosvet - SNM, Prírodovedné múzeum, Vajanského nábr. 2 (do 1. júla)
Miroslav Šimek: Vzduchoplavci - Everest foto, Račianske mýto 1/C (do 27. mája)
Ignác Bizmayer: Čarovný svet z hliny - SNM, Prírodovedné múzeum, Vajanského nábr. 2 (do konca augusta )
Babula Frešová, maľba na hodváb - MKC, Školská 14 (do 17. mája)
Korunovačné slávnosti v Bratislave - Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 (do 10. júna)
Renate Egger: Fotografické zátišia, Wilhelm Roseneder: Rozšírenia - Rakúske kultúrne fórum, Zelená 7 (do 25. mája)
Magdaléna Robinsonová - Stredoeurópsky dom fotografie, Prepoštská 4 (do 25. mája)
Odkrývanie - galéria Nezábudka, LDZ, Ševčenkova 21 (do 30. júna)
Ce.Za.Ar. - Bratislavský hrad, II. posch.
ESSL AWARD for Central / Southeast Europe 2007 - galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18
Ľubica Malovecká: Inšpirácia - komorná galéria BCPB, Vysoká ul. 17
LEGO - galéria SPACE, Lazaretská 9 (do 10. júna)
100 talianskych kresieb 17. storočia - SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4 (do 24. júna)
Vratislav Karel Novák: Aj tak stále inak - Galéria Z, Ventúrska 9 (do 13. mája)
Mikuláš Zahatňanský: Con amore - K.Gallery, Ventúrska 8, otvorené po - pia 13.00 - 17.00 (do 1. júna)
Gemerské baníctvo a rožňavská metercia - SNM Historické múzeum, Bratislavský hrad, 2. posch. (do mája 2007)
Karol Weisslechner 007 - GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 (do 17. júna)
Dušana Rapošová: Rozprávka, roztopašnosť - komorná galéria BCPB, Vysoká ulica 17
David Hockney: Slová a obrazy - SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra (do 3. júna)
Jaroslav Ježek: Život je len náhoda - SNM, Vajanského nábr. 2 (do 1. júla)
Ľubo Stacho, fotografie - Pálffyho palác, Panská 19 (do 29. apríla)
Jan Sekal: Krajina zasľúbená (fotografie) - SNM Múzeum židovskej kultúry, Zsigrayova kúria, Židovská 17
Cesty grafiky. (Š. Brejcha, J. Budíková, M. Králová, I. Křen, P. Piekar, I. Skřivánková, J. Šindelová a A. Tachezyová) - galéria Millenium, Hviezdoslavovo nám. 18
Jozef Dodo Baus: Ikony zlatého veku - GUBA, Galvaniho 7 (do 18. augusta)
Expresionistické tendencie v súčasnom maďarskom umení 1980 - 2007 - Danubiana, Čunovo (do 10. júna)