Jasným favoritom sú Bratislavčania, ktorí získali posledné tri domáce tituly. Slovmatic je suverénom aj v tejto sezóne. V základnej časti extraligy vyhral všetkých 22 zápasov a ďalšie víťazstvá pridalo mužstvo v play off. V semifinále vyradilo Pinerolu Bratislava hladko 7:1 a 6:2. Dubničania vyradili RCS Košice taktiež 2:0 na zápasy.
Tréner Slovmaticu Milan Kollár podcenenie súpera nepripúšťa: „O tom nemôže byť ani reči. Súpera uznávame, ale chceme ho zdolať. Zadarmo však nič nedostaneme. Aj preto sme s hráčmi rozoberali záznamy predchádzajúcich zápasov súpera a sme na nich pripravení.“
Dubničania majú veľmi skúsených hráčov s reprezentačnými skúsenosťami. Reprezentantov však majú aj Bratislavčania a mali by sa presadiť. Titul v domácej najvyššej súťaži by bol tento rok už druhou trofejou Slovmaticu. Vo vitríne majú Slovenský pohár.
Úspechy tohto futsalového tímu za posledné štyri roky sú unikátne. Ďalším cieľom trénera aj vedenia klubu je presadenie sa na medzinárodnej scéne.
„Zatiaľ sa nám to výraznejšie nepodarilo, ale skúsenosti z Ligy majstrov sú veľmi dôležité. Pomôžu nám aj v tejto finálovej sérii, aj v ďalších medzinárodných zápasoch,“ myslí si Milan Kollár.
Druhé finálové stretnutie je na programe až o dva týždne v piatok 25. mája v Dubnici, prípadný tretí zápas v stredu 30. mája v Bratislave. Pred druhým zápasom bude reprezentačná prestávka, počas ktorej zohrá Slovensko dva duely s Rumunskom.