maciálnom paláci prvýkrát po troch rokoch nahradil primátora.
„Pocit máme všetci rovnaký, chýba tu stavebná kultúra a zavše kultúra vôbec,“ hovoril Šlachta. „Mali by sme tlačiť, aby sa veci riešili architektonickými súťažami. Sú tu treťotriedne architektúry a treťotriedni architekti, ktorí slepo poslúchajú developerov.“ Šlachta ocenil aj nápad na anketu o najškaredšiu stavbu v meste.
V Bratislave už je spracovaný plán umiestňovania výškových budov, kým však začne platiť, množstvo stavieb ešte zrejme stavebné úrady povolia. „Veľa nám prejde cez prsty vinou zlej legislatívy. Na stavebných úradoch sedí veľa ľudí, ktorí vidia len paragrafy a pečiatky, a nevidia, čo to na tej ulici spraví,“ povedal architekt.
Je za to, aby o mrakodrapoch rozhodoval v celom meste jeden úrad. „Mesto ako celok sa nedá riešiť za sedemnástimi stolmi.“ Zmenu by mohol priniesť nový zákon o Bratislave.
Šlachta sa vyjadril aj k zastavaným výhľadom. „Mali by sme si ich dôslednejšie chrániť, lebo prostriedky na to sú,“ povedal. Väčšinou sa však nikto nepýta a toto je podľa neho problém tých, čo sa v tomto meste pýtajú.
Autor: dot