Peter Roller: Petrogramy - galéria Linea, Drieňová 34 (marec)
Z akvizícií súčasného umenia objekty a inštalácie - SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4 (apríl)
Bludní Holanďania - SNG, Eszterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4 a Vodné kasárne, Rázusovo nábr. 2 (do 18. marca)
Michal Gavula, sklená plastika, Ľubomír Hnatovič, maľba - Dom umenia
2. posch., Nám. SNP 12 (do 31. marca)
Lux Collegium, fotografie - galéria Artotéka v Mestskej knižnici, Kapucínska 1 (do 30. marca)
Emil Sedlák: Moja vkladná knižka - K. Gallery, Ventúrska 8 (do 30. marca)
Jaroslav Ježek: Život je len náhoda - SNM, Vajanského nábr. 2 (do 1. júla)
Supernova - Rakúske kultúrne fórum, Zelená 7 (do 17. apríla)
Violeta Králová, obrazy - Bulharský kultúrny inštitút, Jesenského 7 (do 26. marca)
Cena galérie Nova za sklo - Galéria Z, Ventúrska 9
Nové veľkomesto - Kutúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54 (do 12. apríla)
Zalán Schuster: Tieňovaný svet (fotografie) - galéria Michalský dvor, Michalská 3 (do 1. apríla)
Kornel Földvári a jeho 75-ročný Kultúrny život - kaviareň Múzeum, Vajanského nábr. 2 (do 10. apríla)
Gabriela Prokšová, Juraj Dolan: Obrazy - galéria GOZA, Panenská 13, (do 19. marca)
Ľubo Stacho, fotografie - Pálffyho palác, Panská 19 (do 29. apríla)
Felipe Benemelis (Kuba): Ľudia - galéria BCPB, Vysoká 17 (do 19. marca)
Juraj Meliš: Dies Irae - GMB Pálffyho palác (suterén), Panská 19 (do 18. marca)
Tamáš Körösényi: Moji duchovia - GMB Pálffyho palác, Panská 19 (do 18. marca)
Kamil Kozub: Obrazy 2001 - 2006 - GUBA, Galvaniho 7 (do 20. apríla)
Stano Stankoci 29 z 33 - GUBA, Galvaniho 7 (do 27. apríla)
Manierizmus a umenie grafiky - GMB Mirbachov palác, Františkánske nám. 11 (do 18. marca)
Nové archeologické nálezy - SNM Archeologické múzeum, Žižkova 12
Staroveká plastika - SNM Archeologické múzeum, Žižkova 12
Mikuláš Schneider-Trnavský. Umelec národa - SNM Hudobné múzeum, Bratislavský hrad (do 30. júna)
Obrazy a sochy II - Hudobná sieň,
1.posch. Bratislavského hradu (do 22. apríla)
Reštaurovanie v Historickom múzeu - SNM Historické múzeum, Bratislavský hrad
Poklady mincí na Slovensku - SNM Historické múzeum, Bratislavský hrad (do júla)
Ester Shilo: Strihaný papier - SNM Múzeum židovskej kultúry, Zsigrayova kúria, Židovská 17
Storočný príbeh - Koloman Thaly a František II. Rákoczy - SNM Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, Brämerova kúria, Žižkova 18 (marec)
Cesty grafiky. (Š. Brejcha, J. Budíková, M. Králová, I. Křen, P. Piekar, I. Skřivánková, J. Šindelová a A. Tachezyová) - galéria Millenium, Hviezdoslavovo nám. 18
Jozef Dodo Baus: Ikony zlatého veku - GUBA, Galvaniho 7 (do 18. augusta)
Výtvarné dimenzie drotárstva - galéria ÚĽUV, Obchodná 64 (do 21. apríla)
Foto SK 2006 - Západná terasa Bratislavského hradu (marec)
Najstaršie dejiny Slovenska - výstavný pavilón Podhradie, Žižkova 16
Juraj Závodný: Solitér II, nábytkový dizajn - K. Gallery, Ventúrska 8, (marec)
Ivan Popovič - galéria Lepší svet, Osuského 8 (do 30. marca)
Meegno Pavlovič: Cesta k vesmíru (maľba, akryl, pastel) Klub 22, Vavilovova 22 (do 19. marca)
Peter Barényi: Loops - videosľučky, Studená 12 (do 7. apríla)