Krátko zo športu

Florbalisti ukončili základnú časť

Základná časť florbalovej Carat extraligy mužov už má za sebou všetky zápasy.

Záverečné výsledky rozhodli o konečnom poradí tímov a dvojiciach pre play off. Predstavia sa v ňom aj bratislavské tímy.

Pre Novú Dubnicu a Lido Bratislava sa sezóna predčasne skončila, keďže skončili na 9., resp. 10. mieste tabuľky. Na špici sú tri bratislavské celky (Hurikán, Dragons Ružinov, HKL-MJM Petržalka) spolu s košickým ATU a všetci štyria sú horúcimi kandidátmi na postup z prvého kola play off.

V Žiline pokračoval v poslednom kole základnej časti v nepresvedčivých výkonoch Grasshoppers, ktorí prehral oba zápasy a venoval tak Petržalke – svojmu istému súperovi v prvom kole play off, výhodu domáceho prostredia.

ATU Košice aj napriek dvom výhram kleslo na tretie miesto. Na to ich odsunuli horšie vzájomné zápasy s rovnako 33-bodovým Hurikánom. Florko si v priamom súboji o play off poradilo s Novou Dubnicou a môže sa tešiť na lídra z Ružinova. Ten prehral v bratislavskom derby s Petržalkou 4:5. Prvé zápasy play off sa začnú 24. marca.(bg)

Mosný bol blízko k zisku medaily

Slovenským reprezentantom sa v hlavnej kategórii mužov na MS v zimnom triatlone v talianskom Flassine nepodarilo prebojovať do prvej desiatky.

Patrik Kuril obsadil 17. a Tomáš Jurkovič 29. priečku. Na bronzovej pozícii skončila Dagmar Mandlová v kategórii do 23 rokov. Blízko k zisku medaily bol Peter Mosný z Triklubu FTVŠ Bratislava v kategórii mužov do 23 rokov. Skončil na 4. mieste, za bronzovým Nórom Nordskarom zaostal o 32 sekúnd.

„Naše výsledky môžeme hodnotiť ako mierne uspokojivé. Pretekalo sa v mimoriadne náročných podmienkach, počas súťaže pršalo i snežilo a viacero favoritov na medaily ani neprišlo do cieľa,“ zhodnotil reprezentačný tréner Milan Slovák.