Pred polstoročím začal jazdeckú kariéru v košickom železničiarskom oddieli. Ako devätnásťročný reprezentoval s Polarom ČSSR na medzinárodných pretekoch v Lipsku a od tých čias až do roku 1993 patril k elite celoslovenských parkúrových jazdcov.
V rokoch 1967 až 1992 štartoval na dvadsiatich ôsmich československých šampionátoch, na ktorých päťkrát triumfoval a celkom si z nich odniesol 29 zlatých, strieborných a bronzových medailí. Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa zviditeľňoval na domácich a zahraničných pretekoch, pričom v rokoch 1993 (s Pink Floydom) a 1996 (s Lapazom) získal tituly slovenského šampióna.
Osobitnou kapitolou skvelého koničkára bolo účinkovanie na najvýznamnejších medzinárodných jazdeckých pretekoch Grand Prix Bratislava CSIO-W. Od roku 1966 štartoval na nich 31-krát, pričom hlavnú súťaž jednotlivcov Veľkú cenu Bratislavy vyhral v roku 1975 s Letkisom, v roku 1974 s Ormondom skončil druhý a v rokoch 1979 a 1980 so Salvátorom obsadil tretie miesto.
Okrem toho vyhral desiatky domácich i zahraničných súťaží, štartoval na majstrovstvách Európy a v súťaži družstiev o Pohár národov reprezentoval ČSSR a SR 14-krát.
Najviac sa zviditeľnil s koňmi Tatarom, Polarom, Letkisom, Ormondom, Soamesom, Pink Floydom a Lapazom, ktoré si nielen sám trénoval, ale aj ošetroval.
Andrej Glatz sa okrem aktívneho jazdenia vždy venoval aj organizátorskej činnosti. Je dlhoročným predsedom jazdeckého oddielu Slávia STU Bratislava, pod ktorého vedením získal areál v Petržalke-Ovsišti povesť jedného z najkrajších v Európe.
Vyše tridsať rokov šéfuje organizačnému výboru jazdeckých pretekov Grand Prix Bratislava CSIO-W, ktoré sa konajú aj pod patronátom Medzinárodnej jazdeckej federácie (FEI) a už dvanásť rokov zastáva funkciu predsedu Slovenskej jazdeckej federácie.
Autor: jg