Lístky na mestský bál sú vypredané. Hoci ich cena nebola najmenšia (päť-, tri- a dvetisíc korún), svedčí o tom, že sa organizátorom darí presadzovať uctievanie tradičných hodnôt v našom meste, lokálpatriotizmu a historické prepojenie na Viedeň a Budapešť. To je vlastne aj ústredná myšlienka tohtoročného bálu.
Kultúrne aktivity sa v minulosti v Prešporku rozvíjali v elegantných kluboch, zábavných a spoločenských centrách, ako boli Tivoli grófov Erdodyovcov, chýrny Etablissement Bellevue, komplex hotela Carlton a Reduta. „Aj v Prahe majú podobný mestský bál, ktorý sa však koná pred Vianocami zvyčajne v Obecnom dome, povedal primátor Andrej Ďurkovský.
Tak ako po minulé roky, aj teraz očakáva prominentných hostí z viedenskej, pražskej a budapeštianskej radnice.
Bratislavský bál je jediný, ktorý sa môže honosiť názvom bál. Prvým tanečným otváracím ceremoniálom je predtancovanie mladých tanečných párov z tanečnej školy Jagermajster, pri ktorom sa mladé dámy a páni uvádzajú do spoločnosti.
Na Bratislavskom bále už po štvrtý raz odovzdajú cenu Júliusa Satinského Bratislavská čučoriedka. Hoci jej noví držitelia sú vždy až do bálu tajomstvom, podľa organizátorov si cenu tohto roku prevezme žena i muž. Cenu udeľuje čestná rada Júliusa Satinského (jej predsedom je Milan Lasica) v kategóriách osobnosť a idea. Výber jednohlasne schválili všetci členovia rady. V kategórii idea si čestná rada vyberala z piatich návrhov.
Doteraz cenu získali napríklad historik Štefan Holčík, operná speváčka Mária Kišoňová-Hubová, prekladateľ a spisovateľ Albert Marenčin či akademický maliar a autor sochy Čumila Viktor Hulík.
Autor: boba, japa