Po trojročných záchranných prácach si obnova národnej kultúrnej pamiatky z 18. storočia vyžiada investíciu 785 miliónov korún.
Prvá komplexná rekonštrukcia Reduty potrvá podľa plánu do konca roku 2010, finálne by sa mala vrátiť do pôvodnej podoby z roku 1919.
V roku 2007 sa začne rekonštrukcia z Medenej ulice, vyhĺbenie nádvoria a suterénov. Obnova posunie koncertnú sezónu i Bratislavské hudobné slávnosti, ktoré potrvajú od konca novembra do 6. decembra. Slovenská filharmónia čas využije na zájazdy do Japonska a Švajčiarska.
Práce budú pokračovať v roku 2008 rekonštrukciou z Mostovej ulice. V roku 2009 by mal prísť na rad trakt Reduty z Palackého ulice a v roku 2010 z Mostovej vrátane obnovy Koncertnej siene.
Vynovená Reduta bude mať okrem iného i nový výťah, bezbariérový vstup, nádvorie prekryje sklenená strecha. Vytvorí sa tak neformálna letná scéna, kde by mali byť najmä podujatia pre mladých.
V krídle z Palackého ulice bude informačné centrum filharmónie a kaviareň. Nad Medenou ulicou pribudnú dve podlažia pre kancelárie. Súčasťou rekonštrukcie je tiež vytvorenie nahrávacieho štúdia. Po odkrytí zasypaných suterénov a vytvorení priestoru pod nádvorím tam budú sklady aj skúšobná sála.
Redutu postavili na príkaz Márie Terézie v roku 1773 ako sýpku. V rokoch 1913 – 1919 ju prestavali v neobarokovom štýle s prvkami rokoka a secesie.
Neskôr budovu prenajímali rôznym inštitúciám. Jednou z nich bola aj vtedajšia Mestská hudobná škola.
Od roku 1916 tu fungovalo jedno z prvých bratislavských kín. V Koncertnej sieni organizovali koncerty a plesy bratislavskej smotánky.
Začiatkom 50. rokov minulého storočia sa Reduta stala sídlom Slovenskej filharmónie.