Súčasný primátor Andrej Ďurkovský (SKDÚ-DS a KDH) chce pokračovať v tom, čo sa mu nepodarilo dokončiť. „Je to najmä nosný dopravný systém, ktorý je v štádiu prípravy projektu,“ povedal Ďurkovský. Sľúbil takisto schváliť nový územný plán, dotiahnuť zákon o Bratislave a zriadiť záchytku, ktorá chýba.
Medzi novinky v Ďurkovského programe patrí nový 50-hektárový park v Petržalke, športové haly a bratislavské koloseum, čo má byť pravidelné diskusné fórum s mimovládkami.
Monika Flašíková-Beňová na svojej volebnej stránke tvrdí, že komunálna politika nemá byť ani ľavicová, ani pravicová. Ako prioritu svojho programu vidí vypracovanie strategickej vízie mesta, ktorá tu vraj doteraz chýbala. Takisto treba podľa nej opäť prediskutovať územný plán s občanmi a dôsledne ich informovať o hospodárení mesta. Beňová chce pre občanov zriadiť aj mulifunkčnú mestskú kartu na dopravu a úrady.
Nezávislý Marian Kočner chce zaujať najmä myšlienkou umožniť od 1. januára hromadnú dopravu zadarmo, ktorá podľa neho pochádza od poradcu ministra financií Richarda Šulíka. „Ak neveríte mne, že sa to dá, verte jemu,“ povedal Kočner. Ďalej chce zastaviť kupčenie s majetkom mesta, kladie dôraz na kongresovú turistiku, efektívnu údržbu ciest či na centrá pre rodičov s drogovo závislými deťmi.
Trojica kandidátov z menších strán má skromnú kampaň. Neorganizujú efektné akcie pre novinárov ani pre voličov a nemajú po celom meste billboardy. Karol Ondriaš z KSS v programe vychádza z ideológie svojej strany. Chce znížiť rozdiely medzi sociálnymi triedami, odstrániť „kolonizačné vlastníctvo“ a korupciu. „Mojou prioritou je však postaviť metro,“ povedal Ondriaš.
Rudolf Martančík (Úsvit) a Andrej Trnovec (Slovenská ľudová strana) svoje programy zatiaľ oficiálne nepredstavili. Obaja už v minulosti kandidovali na posty v komunálnej politike.