Štatistika utopených v bratislavskom úseku rieky však neexistuje. Nevedie ju ani Povodie Dunaja, ani mesto. Evidenciu mŕtvych, nájdených v Dunaji, nemá ani krajská polícia.
„Pri nájdení mŕtvoly vo vode je vždy nariadená pitva, aby sa zistila príčina smrti,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Alena Toševová. V takýchto prípadoch polícia začína trestné stíhanie, aby sa vylúčilo cudzie zavinenie smrti.
Prezídium Policajného zboru SR každoročnú štatistiku utopených má, nie však tých, ktorých našli vo vodách Dunaja.
Hovorkyňa Marta Bujňáková si spomína len na dva prípady utopených z posledných rokov. „Otužilec – ľadový medveď, ktorý pri každoročnom novoročnom plávaní precenil svoje sily, ako aj dievča, ktoré spadlo zo železničného premostenia Starého mosta,“ hovorí.
Skupina stredoškolákov vtedy popíjala v neďalekej Umelke a neskôr sa vybrali na odstavenú koľajovú trať mosta. Na mnohých miestach tam chýba drevená latka. Mladé dievča zrejme spadlo a jej kamaráti sa snažili utajiť, čo sa stalo. Priznali sa až pod tlakom.
Najznamejším prípadom utopeného v Dunaji zostáva neobjasnená smrť speváka Jiřího Schelingera, ktorý večer 13. apríla 1981 skočil zo Starého mosta. Rieka telo vyplavila 7. mája neďaleko Šamorína.
„Jeden čas, koncom 90. rokov bolo takmer hromadným športom chodiť sa sem prechádzať,“ hovorí o uzavretej trati Bratislavčan Ivan Rybár. Pre „adrenalín“ však raz jeden jeho kamarát skoro skončil vo vode. „Stúpil do prázdna, zachytil sa len lakťami. Vytiahli sme ho.“
Ivan si spomína, že isté obdobie dokonca nebezpečné miesto strážili policajti.
Podľa štatistiky krajskej polície Trnavského kraja z dolného toku Dunaja vytiahli tento rok dvoch mŕtvych. Jedného pri Šamoríne, druhého pri obci Horný Bar.