• „Súčasťou socialistických predstáv o miliónovej Bratislave bol aj projekt Petržalky. Medzinárodná urbanistická súťaž v roku 1967 - 68 priniesla zaujímavé myšlienky, ale bola len výsledkom atmosféry, ktorá v týchto liberálnejších rokoch u nás zavládla. V súťaži sa riešilo 60-tisícové mesto, ale už onedlho sa začalo projektovať a stavať pre 150 tisíc obyvateľov. K dispozícii ostala jedna technológia – veľkostenové panely.“
• „Obavy z toho čo bude, vyjadril architekt Jozef Chovanec, autor haly na Pasienkoch, ktorý mi po návrate zo študijnej cesty po Anglicku povedal – nezaujíma ma ako bude Petržalka vyzerať. Zaujíma ma, kde zoberieme ten šrotovník, ktorým raz budeme musieť tie panely šrotovať.“
• „V porovnaní s podobnými veľkými sídliskami v Moskve, Petrohrade, Berlíne či Amsterdame je na tom oveľa lepšie, aj vďaka blízkej rieke. A veľkú časť obyvateľov tvorí inteligencia. Nie sú to imigranti, v rozsahu ako to poznáme z Paríža alebo Amsterdamu.“
• „Z Petržalky stáva čoraz viac vyhľadávaná lokalita, zaroveň sa to však nedá paušalizovať. Niektoré časti výrazne upadajú, iné sa vylepšujú. Petržalka sa postupne mení z nocľahárne na mesto. Verím, že sa začnú meniť aj smutné čísla z minulosti - vysoká rozvodovosť či kriminalita.“
Autor: Štefan Šlachta, hlavný architekt