miliónov eur s plánovanou rozlohou 630-tisíc metrov štvorco—vých.
Lokality Pri majeri I, II a III, na ktorých má Cepit stáť, majú byť jedným z hlavných rozvojových území v meste. S okolím Vajnôr a Rače sa ráta ako s územím, kde by mohli vzniknúť viaceré podobné technologické parky. Zmenu ornej pôdy na stavebné pozemky má určiť nový územný plán, ktorý by mali mestskí poslanci schvaľovať v septembri.
Požiadavka Vajnôr o prehodnotení tohto zámeru bola jednou z príčin, prečo primátor v júli stiahol z rokovania zastupiteľstva návrh územného plánu. „Navrhujeme problematické lokality Pri majeri I, II a III z návrhu územného plánu vylúčiť a po doriešení doplniť,“ hovorí vajnorská starost—ka Anna Zemanová.
Starostka, ktorá od počiatku projektu proti polohe Cepitu bojuje, poslala námestníčke primátora Tatiane Mikušovej návrh na doriešenie situácie. Okrem toho dala začiatkom roka podnet na prokuratúru, aby prešetrila spôsob, akým sa Cepit do návrhu územného plánu dostal.
Vajnorom sa nepáči schvaľovací proces, z ktorého ich mesto podľa starostky vylúčilo. „Ešte v roku 2002 bol vypracovaný koncept územného plánu v troch variantoch. Ani v jednom nebol Cepit na tomto území zakreslený,“ povedala Zemanová. Pôvodné tri varianty sa posudzovali aj z pohľadu vplyvov na životné prostredie, pozmenený koncept verejnosť ani Vajnory nemohli pripomienkovať.
Autor: lin