Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Slovanistky v prvom kole nadstavbovej časti zvíťazili

V najvyššej súťaži futbalistiek sa začala nadstavbová časť o majstra. Stretnutie Slovan Bratislava – Prešov sa hralo na veľmi ťažkom teréne poznamenanom daždivým počasím, ktoré vládlo celý týždeň v Bratislave.

Slovan sa v stretnutí ťažšie rozbiehal, no potom si vytvoril súvislejší tlak. Prešovčanky veľmi pozorne bránili a prehusťovali priestor pred vlastnou šestnástkou. Tlak Slovana zúročila až v 43. minúte kapitánka Helena Schleiferová a otvorila skóre.

V druhom polčase sa hra zväčša odohrávala na polovičke hostí, svojím druhým gólom v 71. minúte zvýšila Schleiferová na 2:0. Prešovčankám sa podarilo do konca stretnutia už iba skorigovať Girásekovou na 1:2.

V skupine o umiestnenie bratislavský Ekonóm prekvapujúco porazil rozdielom triedy Čadcu 3:0. Oľga Lašová, ktorá je v Ekonóme na hosťovaní zo Slovana, sa postarala o dva góly svojho tímu. Dve stretnutia tohto kola musela komisia ženského futbalu preložiť na iné termíny. Zápas Košice – Žiar nad Hronom sa bude hrať 8. mája a Trnava – Veľký Krtíš 1. mája. Nadstavbová časť ligy žien sa hrá aj počas veľkonočných sviatkov. V piatok (29. 3.) Žilina privíta obhajcu titulu – bratislavský Slovan, Nitra Žiar nad Hronom a Prešov Košice.

(jas, slo)

1. liga žien o majstra

ŠK Slovan Bratislava – DFK Prešov 2:1, Žilina – Nitra 2:1

Tabuľka: 1. Žilina 12, 2. Slovan 9, 3. Olympia Košice 7, 4. Žiar nad Hronom 6, 5. Nitra 6, 6. Prešov 1.

1. liga žien o umiestnenie

TJ Slávia Ekonóm Bratislava – Čadca 3:0, Humenné – Malé Dvorníky 1:4, Rimavská Sobota – Spartak Košice 8:0.

Tabuľka:…7. R. Sobota 19, 8. V. Krtíš 19, 9. Čadca 19, 10. Trnava 10, 11. M. Dvorníky 7, 12. Ekonóm 7, 13. Humenné 6, 14. Spartak Košice 3.

1. liga žiačok – skupina A

ŠK Slovan Bratislava – Prešov 3:0 kontum., Žilina – Nitra neodohrané, Olympia Košice – Žiar nad Hronom preložené na 8. mája.

1. liga žiačok – skupina B

TJ Slávia Ekonóm Bratislava – Čadca 4:1, Humenné – Malé Dvorníky 4:1, Rimavská Sobota – Spartak Košice 6:0, Trnava – Veľký Krtíš preložené na 1. mája.

Tabuľka: 1. R. Sobota 6 b., 2. Humenné 6, 3. M. Dvorníky 3, 4. Ekonóm 3, 5. Spartak 3, 6. V. Krtíš 0, 7. Trnava 0, 8. Čadca 0.